Yazın Yıpranan Cildi Yenileme

Yazın Yıpranan Cildi Yenileme
16 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

Deniz ya da havuzdan çıkar çıkmaz duş almamak sebebi ile tuzlu, klorlu suyun ciltte kalması, güneşten koruyucu ürünlerin yanlış kullanılması ya da güneşte uzun süre kalmanın faturası ağır olabilir. Örnek vermek gerekirse ciltte oluşan çiller, lekeler, kırmızı ince damarlar ve kırışıklıklar gibi. Bu hasarlar ciltte gerçekleşirken kadınların canını da fazlasıyla sıkıyor. Sizlere güzel bir haber vermemiz gerekirse büyük oranda bu sorunları giderebilirsiniz!

20-soruda-cilt-bakimi

Sonbahar geldi. Kadınlar içinse cildi yenilemenin en uygun zamanlardan biri. Peki hangi yöntemler cildinizi tekrardan ışıl ışıl yapmaya yarar? İşte yazın yıpranmış cildin sonbaharda nasıl yenilenebileceği konusunda etkili tavsiyeler…

Bu besinleri sofranızdan eksik etmemelisiniz.

Yumurta

Yumurta cildi destekler ve hasarları onarır. Fasulye ve yumurta gibi içerisinde protein bulunan gıdalar menünüzde kesinlikle olmalıdır. Bunun yanı sıra yumurtanın içerisinde biotin yer almaktadır ve cilt kuruluğuna iyi gelir. Haftada en az 3 kez yumurta tüketmelisiniz.

cilt-bakimim

Domates suyu

Taze domates suyunun içerisinde likopen bulunmaktadır. Likopen zararlı ultraviyole ışınların sebep olduğu cilt lekeleri ile kuruluk gibi hasarların onarılmasına yardımcı olur ve cildiniz mat ise canlandırır. Haftada en az 3 kez bir bardak domates suyu tüketmelisiniz.

Kırmızı lahana

Kırmızı lahananın içerisinde antosiyanin vardır ve kırışıklıklara iyi gelip lekeleri azaltır. Bunun yanı sıra içerisinde bolca C vitamini vardır. Bu vitamin ciltte bulunan zararlı yıkım ürünlerini daha kolay uzaklaştırmaya yarar. Bunun yanı sıra antioksidan özelliği de vardır. Haftada 3-4 kez kırmızı lahanalı salata yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git