Yanlışlar Seks Yaşantınıza Engel Olmasın

Yanlışlar Seks Yaşantınıza Engel Olmasın
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 144 kez okundu.

Günümüzde cinsellik tabusu eskiye göre biraz daha yıkılmış olsa da yine de ilişkinizde yaptığınız bazı yanlışlar seks hayatınıza engel olabilmekte.Cinsel yaşamınızda size engel olacak her türlü davranıştan uzak kalmanız size çok daha kaliteli bir cinsel yaşamın kapısını arayabilir.

Çiftlerin birbirini cinsellik konusunda yeterince tanımaması, cinsellik hakkında konuşmanın verdiği gerilim yüzünden bazı şeyleri kendine saklaması seks yaşamlarına maalesef engel olmaktadır. Seks hayatına engel olan yanlışlar sıralamasında bu yüzden en başta iletişimsizlik gelmektedir.  Partnerinizin nelerden hoşlandığını, partnerinizin de sizin nelerden hoşlandığınızı konuşarak farkına varmak bu yanlışı tamamen ortadan kaldırabilir.

Seks-hayatinizdaki-yanlislar

Seks hayatına engel olan yanlışlar iletişim sorunuyla bitmiyor tabiki. Seks’e bir an önce başlayıp bir an önce bitirmekte iki tarafa karşılıklı tatmin duygusunu veremediğinden seks çekilmez hale gelebiliyor.

Özellikle kadınlar için önemli olan ön sevişmenin yapılmaması seks hayatınızı sekteye uğratıyor. İyi ve kaliteli bir ön sevişme size ve partnerinize gereken hazzı yaşatacak ve birlikte seks hayatınızdaki uyumu daha kolay yakalamanızı sağlayacaktır. Bu yüzden önsevişme önemlidir ve önsevişme olmayan bir seks kessinlikle cinsel yaşamınızı engelleyici bir faktördür.

Genelde kadınların en büyük takıntısı olan kilo problemi de seks hayatını fazlasıyla etkiliyor, fazla kilolarınız gözükecek diye çekine çekine seks yaparken hem kendinize hem de karşınızdakine eziyet etmiş oluyorsunuz.

Seks-hayati

Unutmayın ki her erkek doğallıktan yanadır. Bu yüzden seks yaparken nasıl göründüğünüzle değil de kendinizi seks’e verirseniz cinsel yaşamınız sizin için daha da kolaylaşacaktır. Ayrıca fazla utangaç davranmanız ve herşeyi partnerinizden beklemeniz de cinsel yaşamınızı olumsuz etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Seks hayatınızdaki yanlışlar sadece özel hayatınızı değil gündelik yaşamınızı da etkilediğinden problemlerinizi partnerinizle mutlaka paylaşmalısınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git