Vajina Kokusu Nasıl Önlenir?

Vajina Kokusu Nasıl Önlenir?
20 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Vajina kokusu ya da vajinal koku kadınların uğraşmak zorunda olduğu yaygın sorunlardan biridir. Sebebi mantar enfeksiyonu, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ya da bakteri gelişimi olabilir. Enfeksiyondan dolayı olduysa vajinal bölgede kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Nedeni ne olursa olsun kadınları çok utandırır. Çözümleri ise doğal yöntemlerle sağlanabilir.

vajinal-akinti

Sarımsak

Başlı başına bir eczane olan sarımsak, hem vajinal koku hem de vajinal enfeksiyonlar için çok güçlü doğal bir antibiyotiktir. Her gün çiğ ya da pişmiş sarımsak tüketilmelidir. Bir bardak sıcak ve aç karnına bir iki diş çiğ sarımsak tüketilebilir. Sarımsağın içerisinde antifungal özellikteki bileşenler mantar enfeksiyonlarına iyi gelir. Ayrıca yemek ve salatalara da kullanılabilir. Bunun dışında biraz sarımsak alıp birkaç saat vajinanızda tutabilirsiniz.

vajinal-akinti

Narenciye

Vajinal bölgede olan enfeksiyonlar ve kokular için etkin bir tedavi yöntemi olarak narenciye gıdalar kullanılmaktadır. Yapısında C vitamini bulunur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Vücutta olan zararlı toksinleri atar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi vajinal kokuya sebep olan zararlı bakterilere karşı mücadeleyi kolaylaştırır. Ananas, greyfurt, limon, portakal ve üzüm gibi meyveler kadınlar tarafından sıklıkla tüketilmelidir. Narenciyeler idrar yolu enfeksiyonlarına karşı da faydalıdır.

Sonuç olarak vajinal koku çok da korkulacak bir problem değildir. Öncelikle sakin ve sabırlı olmalısınız. Bu yöntemler işe yaramazsa doktora başvurabilirsiniz. Bunun dışında bol bol su tüketmeniz de sağlığınız açısından gereklidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git