Uyumadan Önce Cilt Bakımı

Uyumadan Önce Cilt Bakımı
1 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 141 kez okundu.

Cildimiz bizi biz yapan, güzel ve bakımlı görünmemizi sağlayan yerimizdir. Ayda bir kez bile olsa yapılan cilt bakımları cildimize iyi gelmektedir. Daha taze ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cilt bakımınızı aksatmamanız gerekir. Uyku öncesi cilt bakımı genel yapılan cilt bakımı kadar önemlidir.

Uyku-oncesi-cilt-bakimi

 

 

Uyumadan önce makyajınızı çıkarmadan yatmak cildinizde çok büyük problemler oluşturur. Bu yüzden yatmadan önce makyajınızı temizlemeniz çok önemlidir. Geceleri sadece 10 – 15 dakikanızı cilt bakımınıza ayırmanız sağlık ve bakımlı bir cilde sahip olmanız için yeterli olacaktır. Makyaj çıkarma işleminden sonra yüzünüze cilt yapınıza uygun nemlendiricinizi sürerek cilt bakımınıza başlayabilirsiniz. Gözünüzün çevresine uygulayacağınız kremler diğer bölgelerinizden daha hassas olan göz çevrenizin nem ihtiyacını karşılayacaktır.

Uyku öncesi cilt bakımını sadece kadınlar değil erkeklerinde ihmal etmemesi gerekir. Üstelik gece yapacağınız cilt bakımında fazla ürün kullanmanıza da gerek yoktur.  Çünkü fazla ürün kullanımı cildi yoran bir şeydir. Bunun için nemlendiricili bir gece kremi ve gözaltı kremi yeterli olacaktır. Geceleri cilt kendini yeniler ve bu 00:00 – 03:00 arasıdır.

Uyumadan-Once-Cilt-Bakimi

Bu saatlerde uyumak cildinizin yenilenmesine olanak sağlar. Cilt bakımınızı yapıp bu saatlerde uykuya dalmış olursanız, hem bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olur hem de yaşlanma belirtilerinizi geciktirmiş olusunuz. Eğer bir gece kremi ürününe sahip değilseniz gündüz kullandığınız bakım kremleri de işinize yarayacaktır.

Uykudan önce kesinlikle makyajla uyumamalısınız. Gece uyurken makyajlı olan cildiniz yaşanacak olan hücre yenilenmesini engeller. Eğer cildiniz yağlı bir ciltse dengeleyici süt ya da jel tarzı ürünleri gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Eğer bakım ürünleri için yeterli bütçeye sahip değilseniz, gül suyu, acı badem kremi gibi doğal yollarla da gece cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git