Ter Kokusuna Doğal Çözüm Önerileri

Ter Kokusuna Doğal Çözüm Önerileri
22 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.

Terleyerek vücudumuzdaki toksinleri attığımızdan aslında terlemenin faydası çoktur. Hatta çoğu zaman hastalandığımızda terleyerek vücudumuzun hastalıktan kurtulduğu söylenmektedir. Özellikle yaz aylarında aşırı terlememiz ile meydana gelen ter kokusu bizi ve çevremizi rahatsız ettiğinde birçok kozmetik ürünü kullanmaktayız. Zaman zaman bunlar da çözüm olmamaktadır. Doğal çözüm olarak da birçok alternatifimizin olduğunu bilerek ter kokusuna ve doğal çözümler bulmaktayız.

ter-kokusuna-karsi-dogal-cozumler

Ter kokusuna çözüm olacak ilk doğal yöntem, limondur. İyice temizlediğiniz koltuk altına birkaç damla limonu elinizle yedirerek sürün. Sizleri ter kokusuna karşı koruyacaktır. Ter kokusu gidermede doğal çözümler noktasında diğer yardımcımı ise karbonattır. Karbonatın birçok yararı olduğu gibi ter kokusuna çözüm olma noktasında da faydaları vardır. Bir miktar su ile karbonatı belli bir kıvam alana kadar karıştırmalısınız.

Kıvamını yakaladığınızda bir parça alarak koltuk altınıza yedirerek sürün. Karbonata aromatik yağlar katarak daha hoş bir koku yakalayabilirsiniz. Bu şekilde hem ter kokusunun önüne geçmiş olursunuz hem de bir deodorant elde etmiş olursunuz. Sirke de terleme konusunda bize yardımcı olan doğal çözümlerdendir.

ter-kokusu

Sirkeyi pamuğa veya pamuk bir beze batırarak koltuk altınıza sürün. Ardından duş alarak koltuk altlarınızı yıkayın. Su ile sirkenin sürüldüğü yerdeki kötü kokunun oluşturacağı bakteriler artık oluşmayacak ve sizler terlediğinizde ter kokusu meydana gelmeyecektir. Ayrıca bitkisel yağlar ile oluşturulan karışımlar ve günde içeceğiniz ada çayı da sizin terlemeniz ve ter kokusu oluşturmanızın önüne geçecek bir uygulamadır.

Her ne kadar ter kokusuna karşı doğal çözümler olsa da zaman zaman bunun sebebi olan farklı cilt hastalıkları da olabilir. Bu nedenle bu tarz durumlarda mutlaka bir doktora görünmelidir. Ter kokusu için kozmetik ürünlerine onlarca para vermektense bu çözüm yöntemleri ile kurtulmak da sizlere ekonomi yapmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git