Söz, Düğün, Kına, Abiye, Gelin Saç Kesim Modelleri 2019

Dalgalı Gelin Saçı Modelleri

En özel gününüzde en güzel olmayı tabi ki de en çok siz hak ediyorsunuz. Böylesine özel bir günde tüm gözler üzerinizde iken her şeyin kusursuz olmasını istemek en büyük hakkınız. Ancak bu gün için doğru bir gelinlik seçimi yapmak ve doğru bir saç modeli seçmek oldukça önemli bir konudur. Öncelikle vücudunuza ve düğün konseptini uygun bir gelinlik seçmeli ve ardından saç modeline karar vermelisiniz. Eğer omuz ve göğüs dekolteli modeller tercih etti iseniz saç modelinde de açık saçları tercih etmelisiniz. Tercihiniz açık saçtan yana ise düğün için mutlaka dalgalı saç modellerine bakmalısınız. Düz modeller düğüne uygun olmamakla birlikte gelinliğin ihtişamı yanında sönük kalacaktır. Bunun için düğün için dalgalı saç modelleri en doğru tercih olacaktır.
Dalgalı gelin saçı modellerine baktığımızda da su dalgası modeli ön plana çıkmaktadır. Kalın bukleler halinde omuzlara inen saçlar oldukça şık ve gelinliğe uygun bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu su dalgası modelin arasına gelinlerin tercihine göre küçük çiçekler takılmaktadır. Bir peri kızı olmak istiyor iseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.
Bunun yanında ince ve sık dalgalar ile de oldukça şık bir gelin olabilirsiniz. Tüm saça perma tarzında yapılan dalgalar saçlarınızı hem hacimli hem de oldukça şık gösterecektir. Bu modeli eğer gelinlik sade ise kullanmalısınız.

Dalgalı Küt Saç Modelleri

Küt saç modelleri genellikle genç bayanlar tarafından tercih edilen bir kesim modeli olsa bile hemen hemen her yaş gurubunda olan bir bayanın rahatlıkla kullanabileceği bir kesim modelidir. Özellikle dalgalı küt saç kesim modelleri her yaşta bir bayanın kullanabileceği bir saç modelidir ve kullanan bayanı olduğundan daha genç gösterir.

Bu saç kesimi modelleri genellikle düz kesim modelleri olarak tercih edilir. Ancak bazı bayanlar bir tarafı uzun ve diğer tarafı kısa olan dalgalı küt saç kesim modellerini de tercih etmektedirler. Bazı bayanlar bu kesim modelinde aynı zamanda düz kahkül de kullanabilirler. Bazı bayanlardan yandan veya iki yandan perçem de kullanabilirler. Aslında küt saç kesim modellerine hemen hemen her kahkül ve perçem modeli uyumaktadır. Burada önemli olan kahkül veya perçem seçimini yaparken yüz tipini ve küt saç kesiminin hangi modelde olduğunu göz önünde bulundurmaktır.

Bu saç kesim modeli saçlarını bu şekilde kestiren bayanları olduğundan daha genç gösterdiği gibi aynı zamanda da yeterince olgun gösterir. Hele bir de bu saç kesimi modeli ile birlikte kahkül veya perçem kullanılıyor ise bu bayanlar olduklarından daha da olgun görünürler. Bunun gibi küt saç kesimi modelleri bayanların özellikle son zamanlarda oldukça fazla ilgi gösterdikleri saç kesim modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle yüzü ince ve zayıf olan bayanlar bu model sayesinde daha da zarif görünmektedirler. Bu yüzden hangi yüz tipine daha uyum sağlayacak ise ona göre tercih edilmesi gerekir.

Düz Saç Topuz Modelleri

Düz saç ile topuz yapmak her zaman zor olmuştur ve düz saçta yapılan topuzun uzun saatler kalabilmesi için bir çok sprey kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle düz saçta yapılan topuzlarda, genellikle topuzun alt kısmına bir katman yerleştirilir. Bu da topuzu kullanan kadının tüm gece boyunca rahatsız hissetmesine ve sık sık saçı bozulmasın diye uğraşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle düz saçlar ile genellikle ense hizasında toplanmış saçlar tercih edilmektedir. Bu topuz saçlar, alın kısmından başlayıp yüzü çevreleyerek inen birer tutam saç ile tamamlanır.

Saçları uzun olan kadınlar için ise önce at kuyruğu yapılan daha sonra ise bu at kuyruğu kendi çevresinde döndürülerek daha yüksek hizada bir topuz yapılabilmektedir. Bu topuz türü de düz saçlara çok yakışmaktadır. Dağınık topuzlar düz saçlarda pek tercih edilmez çünkü bu topuzlar dalgalı ve ya kıvırcık saçlarda daha iyi durur. Düz saçlarda ise derli toplu topuzlar daha iyi durur. Bu günlerde düz saçlar için moda olan bir başka topuz tipi ise saçın üst kısmının topuz yapılıp alt kısmının açık bırakıldığı topuz modelidir. Bu modelde, üst kısım alına hiç saç bırakmayacak şekilde toplanır, alt kısıma ise dümdüz bir fön çekilir. Bu topuz kullanımı oldukça rahat olan bir modeldir. Topuz genellikle kafanın üst kısmına gelir, yani hizası oldukça yüksek bir yerden toplanır. Kısacası düz saç modellerinde önemli olan düzgün görünümlü, derli toplu modellerde topuz yaptırmaktır.

Gelin Topuzu Modelleri

Gelin adaylarının gelinlik seçiminden sonra en çok zorluk yaşadığı seçimlerden birisi de gelin topuzu seçimidir. Gelinliklerde bir çok farklı model olduğu için seçim yapmakta zorlanan gelin adayları aynı sorunu gelin topuzunun nasıl olacağına dair seçim yaparken de yaşarlar. Çünkü gelinlik modellerinde olduğu gibi gelin saçı modellerinde de bir çok farklı seçenek vardır. Gelinler için yapılan topuzları dalgalı, dağınık, düz, tepeden, yandan, enseden gibi bir çok farklı şekilde yapılmaktadır. Gelin adayları en özel günlerinde saçlarının iyi görünmesi için oldukça titiz davranırlar.

Gelinler için yapılan topuzu modelleri yüz yapısına ve gelin adaylarının zevklerine göre bir çok farklı şekilde yapılmaktadır. Son zamanlarda gelin adayları en çok doğal ve yine de biraz iddialı olan gelin topuzu modellerini daha fazla tercih ediyor. Doğal dalgaları olan dağınık gelin topuzları bu yüzden oldukça fazla tercih edilen gelin topuzu modelleri arasında yer almakta. Aynı zamanda sadelikten hoşlanan ve doğal görünümde olmasını isteyen gelin adayları da genellikle enseden toplanılan ve dalgasız dümdüz gelin topuz modellerini tercih ediyor. Yine de abartıyı seven aynı zamanda gösterişten de hoşlanan gelin adayları da tepeden toplanılan dağınık ve iddialı gelin topuzlarına ilgi gösteriyor.

Yine uzun yüz şekline sahip olan gelin adayları da yüz hatlarını ortaya çıkarmak amacıyla yandan veya enseden sımsıkı topuzlar yaptırarak bu amaçlarına ulaşabiliyorlar. Bu kadar fazla gelin topuzu modeli mevcutken haliyle gelin adayları da seçim yaparken biraz zorlanıyorlar ve daha titiz davranmaya özen gösteriyorlar.

Kabarık Gelin Topuzu Modelleri

Gelin topuzu seçimi gelin adaylarının oldukça zorlandıkları konulardan birisidir. Gelinlik seçimi kadar kafa karıştıran gelin topuzunun bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Bu yüzden de seçim yapmak daha da güç hale gelen bir durum olmaktadır. Gelin adayları bu saç modelini seçerken zevklerini ön plana koyarlar.

Bazı gelin adayları sadelikten hoşlanırken bazı gelin adayları da abartıdan ve gösterişten hoşlanırlar. Hal böyle olunca da gelinler için olan bu saç modellerinin bir çok farklı seçenekler bulunması oldukça doğaldır. Son zamanlarda doğal topuz modelleri kadar kabarık gelin topuzu modelleri re oldukça ilgi gören modelleri arasındadır. Kabarık gelin topuzu modelleri daha çok gösterişe önem veren gelin adayları tarafından seçilen modellerdir. Kabarık topuzu modelleri genellikle uzun saçlara sahip gelin adaylarına yapılan topuz modelleridir. Ancak kısa veya omuz hizasında saçlara sahip olan gelin adaylarına da istek üzerine bu topuz modelleri yapılabilmektedir. Topuza hacim kazandırmak adına topuzun içerisine sünger gibi cisimler konulur ve bukleler ile topuza daha da kabarık bir görünüm verilir. Yani bu sayede saç uzunluğu her ne olursa olsun her gelin adayına bu topuz modeli yapılabilmektedir.

Kabarık gelin topuzu modelleri kabarıklığı sağlamak adına genellikle bukleler yardımı ile yapılır. Bu sayede topuz daha hacimli ve daha kabarık bir hale getirilir. Kabarık olarak yapılan gelin topuzu modelleri aynı zamanda kalın ve kabartılan örgüler ile de yapılabilir. Bu sayede topuz modeli hem doğal durur hem de yeterince kabarık ve gösterişli görünür.

Kına İçin Saç Modelleri

Kına İçin Saç Modelleri

Kına gecesi her bayan için heyecan verici bir o kadar da tedirgin edici bir gündür. Düğün telaşının öncesinde en az düğün kadar heyecan veren ve düğün kadar önemli olan bugünün hazırlıkları düğün evini oldukça yorar. Kına gecesinde tüm gözler gelinin üzerindedir ve bu önemli gün için özenle hazırlanmak gerekmektedir. Eğer kına için bindallı ve giyeceğiniz kına gecesi kıyafetiniz hazır ise artık saç modeli seçimine başlamanız gerekmektedir.
Kına gecesinde genellikle toplu modeller tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise kına gecesinin bir eğlence olması ve sürekli gelinin hareket halinde olmasıdır. Çok fazla hareket ile birlikte açık saçta bozulmalar görülür ve terleme sorunu ortaya çıkar. Bu sebepten eğer kına gecesi kapalı alan da yapılacak ise açık modellerden uzak durmalısınız, ancak kına gecesi açık alanda ise böyle bir probleminiz olmayacaktır.
Kına gecesinde açık modeller de genellikle su dalgası modeli tercih edilmektedir. Aşırı bukleler daha doğal bukleler olarak görülür ve dalgalar arasına sabitlenen kır çiçekleri ile kına gecesinin perisi gelin olur. Toplu modellerde ise en çok dağınık topuz tercih edilmektedir. Şık ve bir o kadar hoş görüntüsü ile geceye en uygun topuz olarak dağınık topuz en çok tercih edilen saç modeli arasında yer almaktadır. Bununla birlikte helen model topuzda bu yılın modası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kızıl Gelin Saçı Modelleri

Bazı gelinlerin son sürat kaçtığı bazı gelinlerin ise tutkuyla bağlı oldukları ve istedikleri cesur bir renk olan kızıl saç rengi, tenle, göz rengiyle, seçeceği modellerle ve kişinin kendine has havasıyla uyum sağladığı takdirde kişiye oldukça yakışmakta ve gecenin seksi görüntüsünü tamamlamaktadır. Peki, bu rengi düğününde saçlarında taşımak isteyen gelin adayları ne gibi modeller tercih etmelidirler?
Gözleriniz renkliyse dumanlı ve koyu renklerden oluşan göz makyajıyla uyum sağlayacak bir şekilde saçlarınızı açık bırakarak su dalgası görünümü elde edebilir ve kulak hizasındaki saçlarınızı ince tutamlar halinde örerek birleştirir ve bu birleşme noktalarına saç renginize uygun renklerde aksesuar takarsanız saç renginizin iddiasını destekleyebilirsiniz.
Orta kalınlıktaki bir maşayla yapılacak seyrek dalgaların kulak hizasında dağınık bir şekilde topuz yapılması da özellikle gözleriniz yeşilse hem iddianızı taşıyabilecek hem de günün şıklığına ayak uydurabilecek bir model olacaktır. Bu saç modelini inci takılarla desteklemeniz saçınızın teninize uyumunu destekleyecektir.
Yuvarlak bir yüze sahipseniz yarım toplanmış ve üst kısma krape verilmiş alt kısımlara da kırık fön veya açılmış dalgalar yapılan saç modelleri sizin için güçlü bir tercih olacaktır. Ayrıca aksesuarınızı da ön plana çıkaracaktır.
Kır düğünlerinde bohem bir tarz yakalamak isteyen gelin adaylarının açık dalgalı salaş modeller tercih etmeleri ve bu modeli çiçekli taçlarla desteklemeleri renkli kişiliklerini tamamlayacak iddialı seçimlerden olacaktır.

Söz İçin Saç Modelleri

Yeni bir hayatın ilk adımı olan söz, önemsenmeyecek kadar sıradan bir gün değildir. Evliliğin ilk adımı olarak nitelendirilen bu günde gelin adayı daha güzel daha bakımlı ve daha tarz görünmek ister. Günlük kıyafetlerin, günlük modellerinin dışına çıkılır ve abiyeye kaçmayan ancak şık modeller tercih edilir. Bu durum aynı şekilde saç modellerinde de geçerlidir.

Günlük saç modellerinin dışına çıkılır ancak çok fazla abartılı modellerden uzak durulur. Bu dengeyi korumak her zaman için doğru bir tercih olacaktır. Bu sebepten saç modeli seçerken düğün, kına havasında olmamasına dikkat edilmeli ve abartıdan uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra söz için seçilen kıyafet ile uyumlu bir saç modeli tercih edilmelidir. Eğer elbisenin göğüs kısmı kapalı ise saçları açık bırakmak yerine toplu kullanılmalıdır. Ancak omuz ve göğüs dekolteli bir elbise tercih edildi ise saçları açık bırakarak açık bir model seçilmelidir.
Son zamanların modası olan örgü ve helen dönemi modelleri söz için oldukça uygun modellerdir. Abartıdan uzak son derece doğal ve şık örgüler ile söz geceniz de oldukça şık bir görüntü verebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer tercihiniz açık saçtan yana olacak ise doğal su dalgası modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak toplu saç modellerinden yana iseniz oldukça şık aynı zamanda sade olan balerin topuz ile klasik bir görüntü çizebilirsiniz.

Uzun Abiye Saç Modelleri

Eğer tercihiniz uzun abiyeden yana oldu ise saçlarınızın bu abiye ile uyum içinde olması için toplu bir model tercih etmeniz gerektiğini dikkate almalısınız. Elbisenin uzun olması ve saçların açık olması kargaşaya ve karmaşık bir görüntüye neden olacaktır. Bu sebepten uzun abiyeler de toplu modeller tercih etmek elbisenizi ön plana çıkaracak ve daha şık bir görüntü vermenizi sağlayacaktır.
Uzun abiye de genellikle dağınık topuz tercih edilmektedir. Ancak kıyafetiniz klasik ise dağınık topuz bu klasik elbise ile uyum içinde olmayabilir. Bu durumda dağınık topuz yerine balerin topuz ya da enseden topuz tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kıyafetiniz ile uyum için de bir görüntü sergileyebilirsiniz.
Ayrıca uzun abiye modellerinde tercih edilebilecek diğer model ise örgülü topuz modelidir. Bu modeli sade abiyeler ile taşıyabilirsiniz. Sade abiye üzerine hareket katmak adına örgülü topuz doğru bir tercih olacaktır. Helen topuz olarak da nitelendirilen bu topuz ile adeta bir peri kızı olabilirsiniz. Taç şeklinde örgü topuzun yanı sıra, tamamı örgü modelleri de tercih edebilir bunun yanı sıra sadece topuz kısmında örgü modellerini de tercih edebilirsiniz. Eğer hacimli ve daha havalı bir model kullanmak isterseniz uzun abiye ile son derece uyumlu görünecek topuz süngeri kullanabilirsiniz. Bu topuz süngerli modeller son derece havalı ve hacimli görüntü ile abiyelere uyum sağlamaktadır.

Omuz Hizasında Küt Saç Kesim Modelleri

Omuz hizasında saç kesim modelleri özellikle ince ve uzun yüz şekline sahip olan bayanların çok fazla kullandığı saç kesim modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle omuz hizasında küt saç kesim modelleri bu yüz yapısına sahip an bayanlara bir hayli yakışmaktadır. Bu yüzden de ince ve uzun yüz şekline sahip olan bayanlar genellikle omuz hizasında küt saç kesim modellerine ilgi duyarlar. Omuz hizasında olan bu küt saç kesim modelleri her yaş grubunda olan bayanlar tarafından çok rahat kullanılmakta olan bir saç kesim modelidir.

Çene hizasında küt saç kesim modeli biraz riskli bir yaklaşım olabilmektedir. Ancak omuz kısmında olan küt saç kesim modelleri kişiye yakışmasa bile bir şekilde düzeltilebilir ve yeniden kesilebilir. Çok kısa saç kullanmak istemeyen ancak yinede kısa kesim bir saç kesim modeli kullanarak genç ve dinamik görünmek isteyen bayanlar küt saç kesim modellerini deneyerek kendilerine yakışıyor mu diye deneyerek görebilirler. Bu yüzden küt kesim saç modellerinde omuz kısmında kestirmek her zaman için avantaj sağlayan bir durumdur.

Omuz hizasında düz küt kestirilen saçlar biraz hareketli görünmeleri için perçem kestirilerek desteklenebilir. Bunun yerine bir tarafı uzun ve bir tarafı kısa olan omuz hizasında küt saç kesim modelleri de kullanılabilir. Yine sadelikten hoşlanan bayanlar da saçlarını -düz küt kestirerek perçemsiz kullanabilirler. Bu omuz hizasında küt saç kesim modeli de fazla tercih edilen küt saç kesim modelleri arasındadır.

Kısa Küt Saç Modelleri

Özellikle uzun boyunlu görünmek isteyen bayanların daha çok tercih etmesi gereken bir modeldir. Kısa küt modellerden kulak altından başlayanlar daha marjinal bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihidir. Bu model siyah saç rengine sahip kadınlarda kullanıldığı zaman ise , oldukça hoş bir görüntüye ulaştırmaktır.

İlk olarak uzun boyunlu kadınlar küt modellerden kaçınmalıdır. Fakat bu demek değildir ki uzun boyunlu hiçbir kadın kullanmamalıdır. Uzun boylu ve aşırı uzun boyunlu kadınlar bu modeli tercih ettiklerinde erkeksi hava yaratacaklardır ve uzun boyları çekici olmaktan ziyade itici olacaktır. Kısa boylu kadınlar is genellikle uzun kalçalara kadar saç modellerini tercih etmektedir . Bu görünüm ünlü modacı ve tasarımcıların deyimiyle felaket bir tercihten öteye gitmez. Bunun temel sebebi ise, zaten kısa olan boy, uzun bir saç modeli ile daha kısa bir görünüme sahip olurken, demode ve şık olmaktan da tamamen uzaktır. Ancak kısa boylu kadının en ideal saç boyu omuzlara yakın küt bir modeldir. Bu kütlük asimetrik olarak da elde edilebilir.

Ayrıca ince telli ve az saçlarınız varsa seçeceğiniz küt modelin uç kısımlarına mutlaka ufak bir hareketlenme sağlayacak katlar atmalısınız. Bu katlar saçınızı olduğundan dolgun ve canlı gösterecektir. Ara boy küt olarak tanımlanan ve en klasik seçimlerden biri olan bu model ise, beyaz tenli zarif bir boyna sahip bayanların tercihi olmalıdır. Özellikle de saç renklerini sıcak kahve tonlarında kullandıklarında oldukça modern ve asil bir havaya sahip olmalarına sebep olacaktır.

En Güzel Kısa Kadın Saç Modelleri

En Güzel Kısa Kadın Saç Modelleri

Kısa saçın son zamanlar da trend haline gelmesi ile birlikte çoğu bayan saçlarından vazgeçerek kısa saç modasına uyum sağlamaktadır. Maskülen ve bir o kadar da şık duran kısa saçlar ile çoğu bayan tarzını yeniden keşfetmiştir. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra daha bakımlı durması da kadınlar için artı bir değer olmaktadır.
Kısa saç bu yıl saç modasını kasıp kavursa da kısa saç modelleri konusunda bayanlar dikkatli olmak zorundadır. Çünkü her kısa saç moda anlamını taşımamaktadır. Eğer trendi takip etmek istiyor ve aynı zaman da güzel bir kısa saç modeli arıyor iseniz tercihiniz küt yahut asimetrik kesimden yana olmalıdır.

Geçmiş yılların modasının yeniden gün yüzüne çıkması ile son yılların tercih edilen modelleri arasına giren küt kesim hem şık hem de tarz duruşu ile en güzel kısa saç modelleri arasında yerini almaktadır. Bunun yanı sıra kısa saç ile çağın uyumu birleşerek karşımıza asimetrik kesimli modeller çıkmaktadır. Arkada ki saçların kısa önün uzun olduğu modellerin yanı sıra saçın yarısının kısa yarısının uzun olduğu modellerde son derece tarz durmakta ve en güzel modeller arasında listenin üst sırasında yer almaktadır. Ayrıca bu kısa saçlarda içe fön ve hafifi doğal su dalgası da oldukça tarz bir görüntü çizmektedir. Eğer sizde tarzınızı oluşturmak istiyor iseniz bir kuaförün yolunu tutmalısınız.

Enseden Topuz Saç Modelleri

Enseden Topuz Saç Modelleri

Sıradan topuzlardan sıkıldı iseniz aynı zaman da daha klasik bir görüntü sergilemek istiyor iseniz tercihiniz kesinlikle enseden topuz olmalıdır. Son derece kolay biçimde yapılan bu model ile hem şık hem de farklı görünmek mümkün. İster davette, ister düğünde ister işe giderken her ortama bu model ile uyum sağlayabilir ve oldukça tarz bir görüntü sergileyebilirsiniz.
Enseden topuz yaparken iki tür model seçimi yapabilirsiniz. Birisi sıkı topuz diğeri daha salaş ve bol topuz. Şık bir davete, özel bir yemeğe ve düğüne giderken sıkı ense topuzunu tercih ederken, resmi olmayan ve günlük kullanımda da salaş ense topuzu tercih edebilirsiniz.
Ensede topuz saç modellerinde en çok tercih edilen helen topuz modelidir. Saçların ortadan ayrıldığı bu modelde bir taç şeklinde saç örülür ve tüm saç ensede toplanır. Kimi zaman ensede ki saçta örülerek ensede topuz şekli verilir. Bu model ile oldukça tarz ve aynı zamanda şık görünmek mümkün.
Diğer bir ense de topuz modeli ise balerin topuz benzeri modeldir. Sıkı bir şekilde ensede toplanan saç balerin topuzda olduğu gibi sarılır. Ardından sabitleyici bir saç spreyi ile sıkı bir şekilde tutturulur. Bu saç modeli hem klasik hem de şık görüntüsü ile son derece tarz bir görüntü vermektedir. Son yıllarda en çok kullanılan model olarak karşımıza çıkmaktadır

Kumral Tene Yakışan Saç Kesim Modelleri

Kumral tene sahip bayanlar sarışınlar ve esmerlere bakılacak olursa orta sırada yer alırlar ve bana kalırsa kumral ten rengine sahip olan bayanlara en çok orta seviye de uzun olan saç kesim modelleri yakışmaktadır. Küt saç kesim modelleri kumral ten rengine sahip olan bayanları olduğundan çocuksu ve küçük gösterir. Uzun saç modelleri ise kumral ten rengine sahip olan bayanları cılız ve daha kırılgan gösterir. Orta seviye de uzun olan saç modelleri kumral ten rengine sahip olan bayanları hem olgun gösterir hem de oldukça genç gösterir. Bu ten rengine sahip olan bayanlara en çok yakışan saç kesim modelleri omuz hizasında olan saç kesim modelleridir.

Kişiden kişiye göre bu zevkler değişiklikler gösterebilir. Özellikle yandan olan perçemler kullanmak da bu ten renginde olan bayanları daha hoş göstermektedir. Kumral ten rengine yakışan saç kesim modelleri arasında aslan yelesi de vardır. Özellikle omuz hizasının biraz üzerinde olan bir kesim bu ten rengine sahip olan kişilere oldukça fazla yakışır. Özellikle bu saç kesim modeli ile birlikte perçem kullanmak da bu ten rengine sahip olan bayanlara ayrı bir hava katar. Bu şekilde saçlarını kestirmiş olan bu ten rengine sahip olan bir bayan hem oldukça dinamik hem de fazlasıyla genç görünür. Saç kesim modelinin omuz hizasında olması da kişinin daha olgun görünmesini sağlar. Bu şekilde olan modeller ile kendiniz için oldukça farklı havalar yaratabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Bayan Saç Modelleri

Evde Yapılabilecek Bayan Saç Modelleri

Her gün kuaförlere onlarca lira vermekten sizde bıktıysanız, bir önerimiz var. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz modeller ile hem şık hem de tarz görünebilir hem de paranız cebinizde kalabilir.
Evde kendi kendinize birçok model yapabilir ve oldukça bakımlı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Evde fön makinesi ile fön çekebilir, düzleştirici ile şekil verebilir bunun yanı sıra maşa yardımı ile kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. Tüm bunların dışında evde rahatlıkla farklı şekiller de topuzlar yapabilirsiniz.
Eğer bir davete, düğüne, iş yemeğine gidecek iseniz balerin topuz gittiğiniz mekan için en doğru tercih olacaktır. Evde balerin topuz için ilk olarak saçlarınızı atkuyruğu bağlayın, bu at kuyruğu ne kadar sıkı olursa topuz o kadar şık duracaktır. Ardından saç şekillendirici sprey ile kenarlardan çıkan küçük saçları yapıştırın ve daha net bir görüntüye kavuşun. Ardından at kuyruğunu iyice dolayın ve bir topuz elde edin. Siyah tel tokalar yardımı ile topuzu sabitleyin. Sonrasında spreyi topuza sıkın. Artık dışarı rahatlıkla çıkabilirsiniz.
Ayrıca düğünler için oldukça şık model olan dağınık topuzu evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Öncelikle saçlarınız tamamına maşa uygulayın. Bu uygulamadı maşayı kısa süre tutun ve bukleler daha doğal bir şekilde olsun. Ardından bir toka yardımı ile saçlarınızı bol biçimde at kuyruğu bağlayın. Ardından kalan saçı gelişigüzel tel toka ile at kuyruğu etrafına sabitleyin. Topuzunuz artık hazır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git