Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır
28 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 357 kez okundu.

Makyaj yapmayı her kadın sever. Makyajlı hallerini ise daha çok seven kadınlar çoğunluktadır. Güzelliğin sırrı olan ve kadınların vazgeçilmezi olan makyaj, gerekli teknikleri içinde barındırıyor. Makyajın çok fazla çeşidi vardır. Kadınlar kendilerine, gözlerine, yüz şekillerine ve tarzlarına uygun olan makyajı yapmalıdır.

siyah-goz-makyaji

Kadınların dikkatini çeken makyaj tarzlarından birisi ise siyah göz makyajıdır. Bir kere bile olsun siyah göz makyajını denemek isteyen kadınlar vardır. Bazı kadınlar ise gerek günlük hayatta gerekse özel günlerde hep aynı makyaj tekniğini uygularlar. Siyah göz makyajına alışan kadınlar başka makyaj tarzına çok zor geçer. Siyah göz makyajının büyüsüne ve etkisine kapılan kadınlar bunu tarzları haline getirir. Peki, hiç bilmeyenler için siyah göz makyajı yapımı hakkında biraz bilgi verelim.

Öncelikle siyah ve acı kahve far paletiniz olmalı. Yoğun siyah rimel ve eyeliner tabi ki siyah göz makyajının olmazsa olmazıdır. Öncelikle cilt makyajınızı yaptıktan sonra, göz kapağınıza acı kahve far uygulayın. Kahvenin üzerine siyah far sürün ve başka bir fırça yardımı ile farı dağıtıp gölgeli hale getirin.

siyah-goz-makyaji-yapimi

Karşıya baktığınız zaman gök kapağınızın üzerinde siyah gölgeler olmalı. Ardından aydınlatıcı ile siyah far ve kaş arasındaki kalan yeri birleştirin ve daha çok dağıtın. Siyah göz makyajı yapımı aşamasında far işleminden sonra kirpiklerinize yoğun maskara uygulayın.

Rimel uygulamasının sonrasında ise eyeliner çekerek gözlerinizi siyahın içerisinde daha da belirgin hale getirin. Gözünüzün altına kirpik dibinden itibaren siyah faz sürün ve rimelle alt kirpiklerinizi boyayın. Siyah göz makyajı yapımı aslında bu kadar kolay. Önemli olan göz şeklinize göre far sürüp eyeliner uygulamasını yapmaktır. Püf noktalara dikkat ederek harika siyah bakışlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git