Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?
2 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

Sivilceler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt bakım önerilerine geçmeden önceSivilce Neden Oluşur yazımızı okumanızı tavsiye ederim.Sivilce ve akneler genellikle yüz çevresinin yapısına ve kullanılan makyaj ürünlerinin kalitesine bağlı olarak meydana gelen sorunlardan bir tanesi. Genellikle tüketilen gıdaların etkisine bağlı olarak kimi zaman dönemsel kimi zaman da kalıcı bir süreçte gözlemlenen bu zararlı oluşumların yağlı besinlerin tercih edilmesiyle daha sık oluştuğu bilinmekte. Deri üzerinde yer alarak dış güzelliğinin baş düşmanı haline gelen sivilceler için cilt bakımı önerileri günümüz kadınlarının dikkatle araştırdığı konuların da başında geliyor. Sivilceler için yapılabilecek pek çok bakım yöntemi bulunuyor.

Sivilceler İçin Cilt Bakımı

Sivilceler için Cilt Bakım Önerileri

1) Sivilceleri sıkmak oluşabilecek kalıcı bir iz problemini tetikleyen unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle sivilcenin uç kısmında yer alan beyaz irin, akıtılması veya düzenli olarak oynanması halinde daha ciddi problemlere yol açabiliyor.
2) Günümüzde doğal tedavi yöntemlerinin başında gelen limon tüketimi sivilceler için cilt bakımı sıralamanızda ilk noktaya yerleştirebileceğiniz maddeler arasında bulunmakta. Temiz bir pamuk veya kulak çöpü yardımıyla sivilcelerinizin çevresini limon suyu ile temizleyebilir, yağlı bölgelerdeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilirsiniz.
3) Günlük hayatta kullanıldığınız makyaj ürünlerinin markası kadar içerisinde yer alan bileşenlerin de ne gibi süreçlerden geçtiğini göz önünde bulundurmalısınız. Pek çok marka ucuz makyaj ürünleri ile cilt derisinin dengesini bozarak sivilce oluşumunu tetiklemekte ve deriye zarar vermekte. Bu sebeple öncelikli olarak bilinen makyaj ürünlerini tercih etmelisiniz.
4) Sigara, alkol gibi deriyle doğrudan etkileşime geçen zararlı ürünler sivilceler için cilt bakımı yapmak isteyen herkesin bilmesi gereken püf noktaları arasında bulunuyor. Bu gibi ürünlerin düzenli biçimde kullanılması deriye büyük oranda zarar veriyor ve canlı hücreleri ortadan kaldırıyor.

Sivilceler İçin Evde Yapılabilecek Maske Önerisi

Sivilce oluşumundan şikayetçi olan her erkek ve kadın için evde yapılabilecek maske önerileri arasında yer alan gül suyu maskesi de gözeneklerin açılmasına olanak tanıyor. Başta bal, şeker, gül suyu ve E vitamini yağının karışımından elde edilen bu etkili maske sivilceler için cilt bakımı amacıyla kullanabileceğiniz sağlı ve doğal bir karışım. Karışımı cildinize uygulayarak kısa sürede oluşabilecek farkı gözlemleyebilir, akne şikayetini en aza indirebilirsiniz.
Sivilce İçin MaskeSivilce İçin Maske

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git