Sırt Ve Boyun Ağrıları İçin Ne Yapılabilir?

Sırt Ve Boyun Ağrıları İçin Ne Yapılabilir?
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 120 kez okundu.

Sırt Ve Boyun Ağrıları İçin Ne Yapılabilir?

agri2

Gündelik yaşantımızın büyük bir kısmı, evde ve işte işlerimizi gördüğümüz ve sosyalleştiğimiz bilgisayar ve telefonların başında geçmektedir.

Ancak bunların kullanımın sürekli hale gelmesi ve bu süreçte vücudumuzun yıpranmasına neden olacak duruş bozuklukları ve süreklilik, ciddi sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir.

Bu ağrılar disk kaymasından boyun fıtığına kadar can yakan ve uzun süreli tedavileri olan sorunlarla boğuşmamıza neden olabilir.

 

Sırt ve Boyun Ağrılarımızın Önlenmesinde Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

agri1

Öncelikle gündelik yaşamda vücudumuza ideal esnekliği kazandıracak egzersizlerden olabildiğince yararlanmalıyız.

Günün belli bir kısmını hızlı tempolu bir yürüyüşe ayırmamız vücudumuzun sağlıklı yapısını sürdürmesi için hayati bir önem arz etmektedir.

Bunun yanında gündelik yaşamımızda kullandığımız çalışma alanlarını ortopedik alanlara çevirmemiz; boyun, sırt ve bel sağlığı için ciddi bir önem arz etmektedir.

Klimaların değişkenliğinden olumsuz etkilenmemek için mümkünse klima kullanmaktan kaçınmalı, mümkün değilse de klimayı açılı bir şekilde alarak ciddi boyun ağrılarının önüne geçebiliriz.

Boyun ve sırt ağrılarımızın ciddi sorunlara neden olmasının önüne geçmek için ise yapmamız gereken en önemli eylem; erken teşhis ve tedavi için doktor desteğine başvurmak olacaktır. Geç kalan her teşhis daha ciddi ve uzun bir tedavi süresini de beraberinde getireceği için bel ve sırt ağrılarının neden olacağı sorunlar ile daha fazla uğraşmamıza neden olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git