Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları
4 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 145 kez okundu.

Makyaj yaparken çoğu kadın bilinçsizce yapar. Fakat makyaj bir kadına sihirli değnek dokunmuşçasına değiştirebilecek tek şeydir. Bu nedenle daha özenle yapıldığı zaman aynaya baktıklarında kadınlar bile kendilerine inanamayabilir. Örneğin haberlerde sürekli ünlülerin makyajsız halleri yayınlanır ve bakıldığında hiç ilgi çekici görünmez. Fakat makyajlı bir şekilde ekran karşısına çıktıklarında ne kadar beğenilir.

makyaj-hata

Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

Kadınların makyaj yaparken yaptıkları en büyük hatalardan biri cilt tenlerinden çok açık ya da çok koyu renklerde fondöten kullanmalarıdır. Çünkü fondöten cilt rengini açmak için değil, ciltteki kusurları kapatmak için vardır. Çok açık ya da çok koyu renkler kullanıldığında boyun ve diğer bölgelerle çok renk farkı olacağı için absürt görünecektir. Yapılan bir diğer hata ise seçilen ruj rengidir. Her kadının dudak rengi ve ten rengi birbirinden farklı olduğu için her renk her kadına yakışmaz. Fakat ısrarla bütün kadınlar kırmızı ruj sürmek ister.

makyaj-hataları

Yapılan diğer hata ise far kullanımıdır. Bir kıyafet giydiklerinde tam da o kıyafetle aynı renk far kullanırlar. Fakat düğünlerde giyilen abiyelerin üstüne sürülmüş far gibi görünür. Far sürülürken ilk dikkat edilmesi kaşlara kadar çıkarılmaması ve göz kapaklarında kalmasıdır. Daha sonra kullanılan tondan bir açık ve bir koyu ton da alınarak sürülmelidir. İç tarafa açık, orta tarafa kullanacakları renk ve dış tarafa da bir koyusu sürülmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git