Seksten önce yenmemesi gerekenler

Seksten önce yenmemesi gerekenler
20 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 144 kez okundu.

Diğer bir randevunuza çıkmadan önce, şişkinliği (ve kendinizi seksi hissetmenizi engel olan her türlü bedensel işlevi) önlemek amacıyla alttaki menü seçeneklerinden uzak durmanız gerekiyor.

1. Simit: Söz hususu ekmek türevi besinler bulunduğunda, simit, yiyebileceğiniz en yoğun yiyeceklerdendir. Bilhassa yağlı peynirle tüketildiğinde, vücudunuz bu yağ ve protein deposunu sindirme mücadelesi vermeye başlar ve netice olarak saatler boyu vakitn şişkinlik görülür.

2. Kahvaltılık etler: En kolay şekilde söylemek lüzumirse, sosis, salam aynısı kahvaltılık etler yağlıdır. Mide yanması ve sindirim sistemi rahatsızlıkları hususu ile ilgili en büyük risk teşkil eden besinlerdır şunlar. Kahvaltılık et tüketmek yerine, yağda yumurta tercih edebilirsiniz – hem de olasıysa yalınce beyazı.

3. Espresso: Günlük tüketiminize, vücudunuzun kafeini işleyişine ve içtiğiniz kahvenin sertliğine bağlı olarak, ishal gibi sindirim problemuni tetikleyebilir. Yerine kahveden daha az kafein sahibi olan çay tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği buluşmalarında

4. Biftek: 200 gr et, bilhassa de kötü kokan gaz üretimini tetikleyebilir. Kırmızı etle temaslı olan gaz, kolonda imal edilen kimyasallar sebebiyle daha keskin kokuludur. Yerine balık ya da tavuk eti yiyin – sindirimleri daha kolaydır.

5. Brokoli / Karnabahar / Brüksel lahanası: Bu sebzeleri direkt gaz deposu olarak görün. Dikkatli olun. Yerlerine salatalık yeşillikler, domates, mantar, dolmalık biber, salatalık tüketin – şunlar daha güvenlidir.

6. Lahana salatası: Salataya o tatmin edici çıtırtıyı veren kabak, bağırsaklara ulaştığında kötü haber geldi demektir; zira mayalanma, gaz patlamasını yanında getirir. Yerine zeytinyağı ve sirke ile tatlandırılmış yeşil salata tüketin – böylece yapraklarınızı yan etkiler olmaksızın yiyebilirsiniz.

7. Patates kızartması: Patatesin sindirimi fazlalıkla kolaydır; problem yaratan taraf, patateslerin amacıylade kızardığı yağdır. Çünkü yağ, mideden derhal çıkmaz, kendinizi bir vakit vakitsince şiş ve rahatsız hissetmenize sebep olur. Yerine haşlanmış patates tercih edebilirsiniz.

Meksika restoranı buluşmalarında

8. Nacho: Nacho, galaktan ismindeki sindirilemeyen şekerler sahibi olan fasulyelerle doludur. Yağlı et, hazımsızlığı tetikler; ekşi krema ve peynir ise laktoza titiz şahıslarda şişkinliğe sebep olur. Yerine yalın tortilla tüketebilirsiniz.

9. Burrito: Dürüm, fasulye, peynir, fajita ve soğanla dolu burritolar iki şeyde iyidir: harika lezzeti ve randevunuzun sonlandırma yeteneğine hususu ile ilgili. Yerine taco tercih ederek randevunuza devam edebilirsiniz.

10. Margarita: İster margarita karışımı ile ister limon suyu ile hazırlanmış olsun, margaritanın şekerle dolu bulunduğu gerçeği, sindirimini olağanüstü derecede zorlaştırır. Yerine sek tekila ya da şarap içmek, daha güvenlidir.

İtalyan restoranı buluşmalarında

11. Pizza: Pizza hamurunun birtakım insanlarda gaza ve şişkinliğe sebep olabilen undan yapıldığı esasen bariz. Ve peynir de hiç yardımcı olmuyor; bilhassa de laktoza titizsanız. Pizza yerine makarna tercih ederek sindirimi kolaylaştırabilirsiniz.

12. Sarımsaklı düğüm ekmek: Sade İtalyan ekmeği yiyin – midenize girecek başka her şey, sarımsaklı ekmekten iyidir.

13. Krema sosu: Ağır kremalı soslar çok miktarda yağ içerdiklerinden sindirimleri zordur. Ve süt ürünlerine karşı titizsanız eğer, krema midenizi rahatsız edecektir kuşkusuz ki. Mide yanmasını tetikleyen aşırı ölçüde sarımsaklı ya da baharatlı yiyeceklerden uzak durmak lüzumiyor.

Sinema Randevusu

14. Sakız: Sakızların fazlasınluğu, fazlası insanın özümsemede güçlük çektiği früktoz içerirken şekersiz olanlar ise sorbitol ile tatlandırılırlar – insan bedeninin özümseyemediği bir şeker alkolü. Ve vücut, bir şeyi özümseyemediğinde, fermentasyon amacıyla kolona yollar. Burada, bağırsak bakterileri gaz üretimini ve çıkarımını başlatırlar. Sakız yerine yağsız patlamış mısır tercih etmek mantıklıdır.

Dizi gecesi

15. Pretzel: Pretzellerin mideyi namacıyla bu kadar rahatsız ettiklerini ve fazlası problem yaratma riski olan yiyecek listelerine girdiğini söylemek zor; ama problemun hamurdaki undan kaynaklandığını düşünülüyor. Riske girmektense gecenizi fırında patates ya da mısır esaslı yiyecekler tüketerek geçirin.

16. Humus: Humus, kuru baklagillerden ve zeytinyağından yapıldığı amacıyla olabildiğince sağlıklıdır. Fakat amacınız gaz ve şişkinlikten kaçınmaksa eğer, baklagillerden uzak durmalısınız.

İçmeye gittiğinizde

17. Bira: O bira baloncuklarının nereye gittiklerini biliyorsunuz, değil mi? Midenize. Ve o bölgeye giren, bir şekilde çıkmak zorunda. Şişkinlik ve gaz…Bira yerine şarap tercih edebilirsiniz.

18. Votka soda/Cin tonik: Gazlı karışımlardan uzak durma lüzumliliğinin sebebini bildirime lüzum yok herhalde. Bu içkilerin yerine martini ya da rastgele bir likör türü içebilirsiniz.

Tatlı yemeye gittiğinizde

19. Şekersiz dondurma: Laktoz kullanımının oluşturduğu bariz sıkıntının yanı sıra (titiziyet ya da alerji gibi), şekersiz sütlü tatlıların fazlası sorbitol ya da manitol gibi suni tatlandırıcılar içeriyor. Ve bütün şunlar gaz problemini yanında getiriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git