Sebzeli Makarna Sayesinde Hem Sağlıklı Hem De Vazgeçilmez Bir Yemeğe Sahip Olacaksınız

Sebzeli Makarna Sayesinde Hem Sağlıklı Hem De Vazgeçilmez Bir Yemeğe Sahip Olacaksınız
24 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

Sebzeli Makarna Sayesinde Hem Sağlıklı Hem De Vazgeçilmez Bir Yemeğe Sahip Olacaksınız

sebzeli1

Makarna şüphesiz ki bir hayat kurtarandır. Zaman açısından, çeşitlilik açısından sizin en zor zamanınızda yanınızdadır. Ebedi bir dosttur o.

Hem makarna yemek sizin için vazgeçilmezlik içeriyorsa hem de sağlıklı bir beslenme tarzına sahip olmak istiyorsanız mutlaka sebzeli makarnayı deneyin pişman olmayacaksınız.

 

Sebzeli Makarna Nasıl Yapılır

sebzeli2

Öncelikle makarna için derin bir tencereye yeterli miktarda su ekleyin. Su ısınınca tuz ve yağ ekleyip karıştırın ve suyun kaynamasını bekleyin.

Su kaynadıktan sonra makarnaları birden değil parça parça olarak tencereye dökün, böylece makarnalarınızın suyun dibinde tencereye yapışmasını önlersiniz.

Kaynamış suya attığınız makarnayı, zevkinize göre az pişmiş ya da çok pişmiş olacak şekilde makarnanın paketinin üstünde yazan zamana göre pişirmeye bırakın.

 

Şimdi Sebzelerimizi Hazırlayabiliriz

 

3 adet orta boy domates, 2 adet yeşil biber, 1 adet kırmızı biber, 1 adet havuç, 1 demet nane ve 1 diş sarımsak gereken malzemelerimiz.

Öncelikle biber ve havuçlarımızı küçük parçalar olacak şekilde keselim. Daha sonra domatesimizi keselim ki suyunu çabuk salmasın. Ardından sarımsağımızı domatesin üzerine rendeleyelim.

En son nanemizi bıçağımızın yassı kısmı ile ezip keselim.

 

Bu sürede makarnamız pişmiştir. Onu süzelim ve aynı tencereye önce biber ve havuçlarımızı atıp sulanıncaya kadar pişirelim. Bunların üstüne sarımsaklı domatesimizi ekleyelim. Karıştırıp nanemizi atalım ve kısık ateşte pişirelim. İstekleriniz doğrultusunda biber ya da domates salçası kullanarak sosu yoğunlaştırabilirsiniz.

 

Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git