Reflü Hakkında Her Şey -2

Reflü Hakkında Her Şey -2
7 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 163 kez okundu.

Reflü Hastalığında Bireysel Tedbirler

Reflü mide hastalığıdır, bunun için midenin hassasiyetine daha fazla önem verilmelidir. Yatarken yüksek yastıklar kullanmak, yemek yerken birkaç lokma yemek ve sofradan yarı tok kalkmak, yiyecekleri yerken mideye yardımcı olmak için yavaş yavaş yemek gerekir. Ayrıca çokça çiğnemek, çok yağlı yiyeceklerin sindirimi zor olduğu için yağlı yememek, baharatlardan uzak durmak sigara dolaylı etki yaptığı için sigarayı içmemek, kafein ve tein içerikli, asit içerikli içecekleri terk etmek, rahat giysiler kullanmak, yemekten yarın sat sonra 30 dakika yürüyüş yapmak yararlı olabilir.

reflü-iceriks2

 

Reflü Hastalığında Erken Teşhis Önemlidir

Tedavi edilmediğinde, birçok başka hastalıklara neden olabilecek reflü hastalığında erken teşhis çok önemlidir. Tedavi edilmediği durumlarda mide kapağı gittikçe açılacak ve daha çok asitli yemek mide borusunu tahriş edecektir. Mide kapağında oluşan bozukluğu önlemenin yolu cerrahi müdahaledir.

viscobaby1

Reflü Ameliyatları

Reflü ameliyatları açık ve kapalı ameliyatlar olarak 2 kısımda incelenir. Açık ameliyatlarda karın kısmında 25 santimetre yarık açılmaktadır. Reflü hastalığının cerrahi tedavisinde kapalı ameliyat tercih edilir, daha çabuk iyileşme ve daha az acı çekme söz konusudur. Reflü hastalığı için önerilen beslenme programı arasında süt önemli bir yere sahiptir. Süt mide yanmasını bastırır ve hastayı rahatlatır. Ayrıca reflü hastalığı olanların havuç suyu tüketmeleri de faydalıdır. Bu basit önlemler küçük ama çok etkili önlemlerdir. Reflü hastalarının yaşam kalitelerini arttırmalarında beslenme ilaç kullanımı ve zararlı alışkanlıkları bırakma, stresten uzak durma, rutin doktor kontrolleri önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git