Porselen Makyaj Ve Uygulaması

Porselen Makyaj Ve Uygulaması
24 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 413 kez okundu.

Özel günlerinizde, bir davete katılacağınız zamanlar her zaman yaptığınız makyajlardan farklı bir makyaj yapmam ve daha göz alıcı olmak isteyebilirsiniz. Son yıllarda makyaj üzerine gelişen birçok tekniğin içinde yer alan porselen makyaj da bunlardan bir tanesi. Düğününüzde, nişanınız da tercih edebileceğiniz bu makyaj tekniği normal makyajdan daha fazla kapatma özelliğine sahip olmaktadır. Günümüzde artık birçok kadının tercih ettiği bu makyaj türüne kısaca bir göz atalım.

porselen-makyaj-nasil-uygulanir

Porselen makyajı hassas ciltli kadınların çok daha dikkatli kullanması ve kullanmada önce bir cilt uzmanından tavsiye almasında fayda var. Porselen makyajı uygulamasında gündelik hayatta kullandığımız pudraların çok daha sert türleri kullanılır. Taş pudra denilen bu pudra, suyla karıştırılarak kullanılır. Sabitleyici bir özelliği vardır. Taş pudra diğer pudralardan daha iyi bir kapatıcı etkiye sahiptir. Özellikle yüze matlık ve pürüzsüzlük verdiğinden fotoğraf çekimi ve video çekimi için tercih edilmektedir.

Porselen makyaj yapılmadan önce cildin temiz olup olmadığına dikkat edilmeli. Makyaj yapıldıktan sonra mineralli su spreyiniz varsa yüzünüze sıkıp birkaç dakika mimik yapmadan beklerseniz, porselen makyajınızı daha iyi sabitleyebilirsiniz. Bu sayede porselen makyajınızı çok daha uzun kullanabilir ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Porselen makyajda fondöten uygulaması sizin renk grubunuza göre değişir.

porselen-makyaj-nasıl-yapılır

Porselen makyajın üzerine uygulanacak allık seçimi ise sıcak renklerde bir tene sahipseniz şeftali grubu renklerini, soğuk renk bir tene sahipseniz de pembe ve tonlarını kullanabilirsiniz. Porselen makyajda göz farı uygulaması göz üstündeki matlaşmayı yok etmek için açık bir far tercih edilebilir. Porselen makyajın özellikle düğünler ve nişanlar için tercih edilmesinin sebebi törenlerden önce gün boyu fotoğraf çekimi, kuaför gibi harcanan zamanlarda tören saatine kadar yüzünüzde kalmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git