Oturma odası Trendleri

Oturma odası Trendleri
1 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

2016 oturma odası dekorasyonları sadelikten yana olanlar için oldukça mükemmel seçenekler ile görücüye çıktılar. Özellikle de krem rengi ve beyaz zemin üzerine işlenen parlak danteli andıran eşsiz motifler günümüzde oldukça popüler haline geldiler.

Deri modası bir an da parladığı gibi bir anda söndü. Dört mevsimi de yaşadığımız ülkemizde özellikle de havaların ısınması ile deri koltukların kullanışsızlığı müşterileri oldukça rahatsız eder oluyor. Bunun farkına varan firmalar ise deri kumaşı koltukların yalnızca kol kısımlarına ekleyerek satışa sundular.

Oturma-odasi

Mavinin en derini

2016 oturma odası dekorasyonları arasında belki de en ok tercih edilen renkler arasında mavi ve mavinin tonları yer aldı. Özellikle de dokusu kadifeyi andıran petrol mavisi tonları oldukça revaçta. Duvarları ise çok koyu olmayan kum rengi tonlarında ya da açık gri çok az sedefli duvar kâğıtları ile süslendiğini görmeniz o kadar normal bir durum oldu ki sanırım artık kişiler bunları görmekten sıkıldılar. Bunun yerine artık daha çok pastel ya da nude tonlar tercih edilir oldu.

Krem rengi ya da bej tonlarında koltuk takımları tercih ediyorsanız duvar boyanızı a da duvar kâğıtlarınızı da muhakkak ne çok koyu ne de çok açık renk seçmelisiniz. Çok koyu renkler mobilyalarınızın ışığını söndüreceği gibi açık renkler ise gözlerinizi alarak sizleri ve misafirlerinizi oldukça rahatsız ederler.

Oturma-odasi-Trendleri

2016 oturma odası dekorasyonları arasında bir de doğal taş görünümlü duvar kâğıtları modası da mevcut. Eskimiş duvar temalı kâğıtları gördüğünüz önyargılı bakmak yerine biraz incelemenizde fayda vardır. Zira çok az kişi cesaret edebilmektedir. Bunların yanı sıra orta sehpaların renklendiğini herkes az çok fark etmiştir. Mobilya renklerinden oldukça farklı renklerin kullanılması oturma odalarına oldukça güzel bir hava kattığı gibi aynı renkte yastıkların verilmesi ise aslında mükemmel bir uyum sağlamaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git