Maskara Kullanmanın Püf Noktaları

Maskara Kullanmanın Püf Noktaları
23 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 131 kez okundu.

Etkileyici bakışlara sahip olmak isteyen kadınların hiçbirinin vazgeçemediği ürün; maskaralar. Uzun ve dolgun kirpikler herkesin hayalidir ve bunları elde edebilmek için ayna karşısında uzun süreler uğraş verilir. Peki nedir etkileyici kirpiklere ve bakışlara sahip olmanın püf noktası? Maskaralar nasıl kullanılmalıdır dikkat çekici bakışlara sahip olabilmek için?

  1. İşleme başlamadan önce kirpiklerinizi kıvırıcı ile kıvırmayı unutmayın!

‘Kirpik kıvırma’ makyajda herkesin başvurduğu bir hiledir. Kirpiklerinize uyguladıktan sonra daha uzun göründüklerine şahit olacaksınız. Pek çok kişi kirpik kıvırıcının kirpiklerini kıracağı endişesini taşımaktadır. Ancak kirpiklerinizi kırmamasının yanında onlara çok etkileyici bir görüntü kazandırdığı kesin.

kirpik_kıvırıcı

  1. Maskara fırçanızı temizlemeyi unutmayın!

Temiz olmayan, üzerinde rimelin kuruduğu fırçalar kirpiklerinizde topaklanmaya ve yapışmaya neden olacaktır. Bunun için kirpiklerinize sürmeden önce fırçanızı bir bez yardımıyla temizleyip daha sonra uygulamanızda fayda vardır.

  1. Maskarayı tek bir yöne uygulamayın!

Maskarayı uygularken yapılan en büyük yanlışlardan biri sadece yukarı doğru uygulanışıdır. Makyaj sanatçıları maskaraları uygularken kökten başlayarak zik zak hareketlerle maskarayı uygulamaktadırlar. Siz de maskaranızı uygularken kirpiklerinizi hareket ettirmeyi, fırçayı farklı yönlerde uygulamayı ve kirpiklerinizi sallayarak uygulamayı ihmal etmeyin.

maskaranın_püf_noktaları.1

  1. Kirpik köklerinizi unutmayın!

Maskara kullanımında yapılan başka bir hata uygulamanın sadece kirpik uçlarına yapılmasıdır. Ancak kirpik diplerine de uygulamanız size daha etkili bir görüntü kazandıracaktır. Bunun için daha ince bir maskara fırçası kullanabilirsiniz.

  1. Maskarayı bir kez sürdükten sonra bırakmayın!

Etkili bir görüntü kazanmak çoğu zaman külfetlidir. Bu yüzden basitçe bir kere maskaranızı sürdükten sonra kirpiklerinizi öylece bırakmanız istediğiniz görüntüyü size sağlamayacaktır ne yazıkki. Maskarayı birkaç kez uygulamanız kirpiklerinizin daha yoğun görünmesini sağlar. Hatta en az iki farklı özelliğe sahip maskara uygulamanız gerekir.

maskaranın_püf_noktaları2

  1. Kirpik tarağınızı metal seçin!

Kirpikleri tarakla taramak onların daha uzun ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Ancak bu kullanımda tarağınızın metal olması daha etkili olacaktır. Tarak sayesinde kirpiklerinizdeki topaklardan da kurtulacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git