Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon
5 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 63 kez okundu.

Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Lazer epilasyon tıbbi lazer ışınlarının sıkıntılı bölgeye uygulanması sonucu kıl köklerinin değişime uğrayıp bir daha çıkmamasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem doğru ölçü ve sıklıkla uygulandığı takdirde yüzde yüze oranında sonuç vermektedir.

lazerepilasyon_-min

Lazer epilasyon zararlı mı?

Lazer epilasyon zararlı mı sorusuna zararlı yahut zararlı değil şeklinde net bir cevap vermek doğru olmaz. Bu epilasyon yönetmeninde vücuda dışarıdan ve yapay bir müdahale söz konusu zararlı etkileri olduğunu düşünmek yanlış değil fakat şu ana kadar lazer epilasyon sonucu kanser olmuş yahut başka bir hastalığa yakalanmış kişide bulunmamaktadır. Lazer epilasyon dünyada 1990 yılından beri ülkemizde ise 2000 yılından beri kullanılmaktadır. Bu süre içinde lazer epilasyon dolayısıyla kansere yakalanan bir hastayla karşılaşılmadı yahut tespit edilmedi. Ama unutulmamalıdır ki 20 yıl uygulanan bir yöntemin sonuçlarının tam olarak görülebilmesi için yeterli bir zaman dilimi değildir. Henüz ortaya çıkmayan yan etkileri keşfedilebileceği gibi faydalı yönleri de bulunabilir.Lazer epilasyonun zararlarına ilişkin yapılan araştırmalarda olumsuz sonuç alınamamıştır.

Lazer epilasyon için öneriler

Lazer epilasyon kuaför gibi doktor kontrolü olmayan yerlerde yaptırılmamalıdır. Unutmayın ki bu yöntem ülkemizde merdiven altına düşmüş olsa da bir tedavi şeklidir. Bu sebeple lazer epilasyona başlanmadan önce hormonal testlerin yapılması ve bir hormon bozukluğu olması durumunda tedaviye başlanması gerekir aksi halde lazer epilasyon dahi sonuç vermeyecektir. Lazer epilasyon için önerilerin en önemlisi uygulamanın yapılacağı bölgede dikkat edilecek durumlar gelmektedir. İlk lazer epilasyon deneyiminiz ise ciltte koyu renkli lekeler kalma ihtimali göz önünde bulundurularak yüz gibi görülen yerler değil bacak, koltuk altı gibi bölgelerde deneme atışları uygulanmalı ve diğer bölgelere daha sonra uygulama yapılmalıdır. Etkileri daha kesin olarak ortaya çıkmadığı için genital bölgede lazer epilasyon uygulaması tercih edilmemelidir.

lazerepilasyon-min

Lazer epilasyon sonrası dönem:

Lazer epilasyon şiddetli olmasa da acılı bir operasyondur ve genellikle ciltte yanma ve kızarıklık gibi etkiler gözükür. Epilasyonu yaptırdığınız gün cildinize saat başı buz uygulayın. Bu işlem acınızı ve yanma hissinizi azaltacaktır. Epilasyonun yapıldığı bölgenin su ile temas etmemesini sağlayın.Lazer epilasyon sonrası dönemde mutlaka güneş koruyucu kullanın aksi halde cildinizde güneş lekeleri oluşabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git