Kuru Ellere Son!

Kuru Ellere Son!
3 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Kuru bir cilde sahip olmanız elleriniz için de bazı bakım zorunluluklarını beraberinde getirmektedir. Kuruyan ve neme ihtiyaç duyan ellerinizin nem ihtiyacını karşılamamanız durumunda derinizde dökülmeler, kızarıklık hatta egzama gibi deri hastalıkları görülebilmektedir. Bu nedenle ellerinizin bakımını ihmal etmemelisiniz.

El kremleri her zaman kolayca ulaşabileceğiniz, çantanızda taşıyabileceğiniz nemlendirici ürünleridir. Mutlaka kendi cilt tipinize uygun bir nemlendirici el kremi edinmeli ve düzenli olarak kullanmayı ihmal etmemelisiniz. El kreminizin içerisinde güneş ışınlarından koruma özelliğini barındırması cildiniz için daha olumlu sonuçlar doğuracaktır. Eğer kuruluğa bağlı egzama gibi bir durumunuz söz konusuysa ya da benzer şekilde ileri düzeyde bir deri problemi yaşıyorsanız su bazlı kremler kullanmalısınız. Tabii doktora gitmeli ve doktor kontrolünde kullanmalısınız.

kuru_el-min

El sabunlarınıza dikkat etmelisiniz. Bazı sabunlar yoğun derecede kimyasal içermektedir ve cildinizdeki nemi alacak özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle su bazlı sabunlar tercih etmeniz önerilmektedir. Temizlik malzemelerinin içerisindekiler cildinize ciddi zararlar verebilecek ürünlerdendir. Bunlardan cildinizi mümkün olduğu kadar uzat tutmalısınız. Temizliklerinizde eldiven kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Aksi durumda hem cildinizin kuruluğu arttıracak hem de cildinizi tahriş edeceklerdir. Ellerinizi çok soğuk ya da çok sıcak sulardan uzak tutmalısınız. Bunlar cildinizin daha da kurumasına neden olacaktır. Bu nedenle ellerinizi daima ılık suyla yıkamalı ve yıkamalardan sonra nemlendirici kreminizi kullanmayı unutmamalısınız.

el bakımı-min

Vücudun suya ihtiyacı vardır. Özellikle de kuru cilt tipine sahip kişiler vücutlarını susuz bırakmamalıdır. Kuru ellere sahipseniz bu sizin de günlük su tüketiminize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Herkesin bünyesi, vücudu farklı olduğu için sabit bir ölçü vermek doğru olmayacaktır ancak vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını belirlemeli ve günlük su tüketiminizi bunun altına düşürmemeye özen göstermelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git