Kolesterol Düşüren Besinler

Kolesterol Düşüren Besinler
23 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 150 kez okundu.

Bu yazımızda en önemli konulardan biri olan Kolesterolü düşüren besinler konusunu işleyeceğiz. Kolesterol düşüren besinler arasında fındık yulaf balık zeytinyağlı yemekler zeytinin her çeşidi keten tohumu lahana sarımsak gibi değerli besinler sayılabilir. Kolesterol düşüren besinler kullanılmazsa ve kolesterolü düşürmek için önlem alarak diyet ve spor yapılmazsa, ölüm tehlikesi vardır. Bu risk çok büyük bir risk olmakla birlikte beyin kanamaları kısmi felç de öldürmeden süründüren hastalıklar olarak risk listesinde yer alır.

c76e450bb270859348f0

Kolesterol Düşüren Besinler Tek Başına Kolesterol Düşürmeye Yeter mi?

Kolesterolü düşüren besinler tüketmek kolesterolü tam olarak düşüren ve ilaç kullanımına gerek bırakmayan besinler olarak algılanmamalıdır. Bu besinler kolesterolün düşürülmesine yardım eder. Kalp damar doktoruna görünerek gerekli tetkikleri yaptıktan sonra doktorunuzdan ve diyetisyeninizden yemek listesini alabilirsiniz. Neler yiyip neler yiyemeyeceğiniz onlar da size kesin kırmızı çizgilerle bildireceklerdir.

kolesterol-testi

Kolesterolünüz yüksek ise, yağlı beslenmeyi (doymamış trans yağlarından oluşan besinleri ) kesmeniz gerekir. Yaşınıza uygun olarak sor –egzersiz yapmanız gerekir. Diyet listesine kaçamak yapmadan uymanız gerekir. Alınan risk çok büyük olduğu için kolesterol ve Trigliserid gibi yağların kanda yükselmesini umursamamak kalp krizi ile sonuçlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git