Kızı olan babaların uyması gereken kurallar

Kızı olan babaların uyması gereken kurallar
18 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 103 kez okundu.

Bütün kızlar prensestir. Bütün ufak prenseslere sımsıkı sarılın babalar.

Büyük kızınızın anlattığı her şey önemlidir. Ortanca kızınızın da anlattığı her şey önemlidir. Aynı şey en ufak kızınız amacıyla de geçerlidir. Duyduğunuz şey ne kadar anlamsız olursa olsun, önemlidir. Onları dinlemeye vaktinizi ayırın.

Tüm ufak kızlar, güzeldir. Bunu, günde bin kez söylemeyi katiyen unutmayın.

Sesinizi arttırmak aklınızdan bile geçmesin. Kazara kendinizi kaybettiğinizde, özür dileyin.

Yeni bir oyuncak istediğinde, eski oyuncaklarından ikisini ufak kardeşine vermesini önerin.

Tüm ufak kızlar, prensestir. Kulağa klişe mi geliyor? Hiç de değil! Göreceksiniz. Ama bu demek oluyor ki onu, bir prenses gibi davranacak şekilde yetiştirmeniz gerekiyor; ve bu hiç de basit bir iş değil. Bu harika hediye, yanında büyük sorumluluklar getirir.

Büyük kızınız beklenmedik bir anda ararsa eğer, derhal para isteyeceği neticesine varmayın. Belki de biraz konuşmaya gereksinimi vardır.

Sarılmak mühimdir. O sizin ufak kızınız ve dünya, ürkütücü bir yer. 22 yaşına geldiği zaman de ufak kızınız olmaya devam edecek. Kızınıza şefkatinizi ve ilginizi göstermek, yapmanız gereken en mühim şey.

Ev işlerinde yardımcı olmak istediğinde, izin verin. Ondan daha hamarat ve itinalı bir yardımcı katiyen bulamayacaksınız.

Düzenli bir şekilde, birtakım aktiviteleri, partnerinizle değil, yalnızca sizinle yapabilecek fırsatı olmalı – birlikte yemek pişirmek, bahçedeki yaprakları süpürmek ya da yalnızca banyodan sonra saçını taramak gibi.

Bir kız çocuğu, daima babasının onu koruyacağını hissetmelidir. Ve bu, anaokulunda bir oğlanla ilk kavgasıyla başlar, on sene sonra ilk randevusu bitince, gidip onu almanızı isteyeceği vakte kadar devam eder.

Yatak odasındaki dağınıklıktan bıktınız mı? Beraber toplamaya başlayın; ama işin fazlasını kızınız yapsın.
Hastaneye gitmeniz lüzumtiğinde, doktordan korkmasına lüzum olmadığı konusu ile ilgili emin olmasını sağlayın. Ve dünyadaki çoğu yetenekli hekimin bir vakitler tıpkı kendisi gibi ufak bir çocuk olduğunu hatırlatın.
Her kız çocuğunun sadece babasıyla bir yolculuğa çıkma talihi olmalıdır. Ve gideceğiniz yerin seçimini kızınız yapmalıdır.
Ona katiyen annesinin bir hususta yanlış olduğunu söylemeyin. İkiniz de yanlışsınız.
Uzun bir iş gününden sonra evinizde maç izlemeyi mi seviyorsunuz? O durumda beraber izleyin. Televizyon izlemek, bir tür aile faaliyeti olmalıdır.
Her kız çocuğu, lüzumsinimi olduğunda babasının omzunda ağlayabilmelidir – en iyi tişörtünüzün makyaj malzemesi lekeleriyle dolması pahasına.
Birkaç parçaya ayrılabilecek uzunlukta, değişik karakterle dolu kendinize ait bir masal uydurun. Ezberleyin ve sık sık kızınıza anlatın.

Kızınızın kemikleri camdan değil. Bırakın parkta oynasın, koştursun. Dizinin kanaması dünyanın sonu değil.

Özenli bir açıklama lüzumtiren belirli şeyler vardır. Ona, karşıdan karşıya geçerken elini tutmadığı sürece, hiç kimsenin bu güzel kızın sizin kızınız olduğunu fark etmeyeceğini söyleyin. Ya da fırına tırmandığında kekin tadının güzel olmayacağını.

En mühim şey, sıksık denemesidir. Resim gerçeklştirmeyi öğrenmek amacıyla çok çabaladı, ama hala tam olarak kıvıramadıysa, çabalarından dolayı övgüyü hak ettiğini söyleyin.

Hava şartları müsaitse, bırakın ufak kızınız istediğini giysin – komik görünse bile
Giyinmek isteyen 4 yaşındaki bir kıza, 15 değişik şeyi aynı anda giymeye çalışırken yardım etmeye bile kalkışmayın. Kızlar, en iyisini bilirler. Ama toka ya da kopça gibi karmaşık bir şey söz hususu olduğunda, araya girmek etmeye izniniz var.
Sizle paylaştığı bir sırrı, katiyen ama katiyen açığa vurmayın – kendisi oldukça herkese anlatmış olsa bile.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git