Kitaplarınızı Gündelik Yaşantınızın Ayrılmaz Bir Parçası Haline Getirin

Kitaplarınızı Gündelik Yaşantınızın Ayrılmaz Bir Parçası Haline Getirin
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 57 kez okundu.

Kitaplarınızı Gündelik Yaşantınızın Ayrılmaz Bir Parçası Haline Getirin

kitap2

Gündelik yaşantınızın iş ve ev kısımlarındaki yoğun tempolarda kendinize yeterince zaman ayıramazken kitaplara nasıl zaman ayırabilirim diye düşünüyor musunuz?

Cevabınız hazır, günü daha yoğun yaşamak ve daha tasarruflu kullanmak.

Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve işiniz ya da okulunuz ile evinizin arasındaki mesafe fazlaysa; günde 1-2 saatiniz yolda geçiyor demektir. Bu yolda hiçbir şey yapamama halinden kurtularak, kitaplara zaman ayırabilirsiniz.

Teknolojinin bir nimeti olan e-kitaplardan ya da o eski kitap kokusunu yaşamak isterseniz asıl kitaplardan yararlanabilirsiniz.

 

Bu Durumda e-kitap ile Asıl Kitap Arasındaki Farklara Değinelim

kitap1

E-kitap tek bir kitabın içerisinde binlerce kitabı barındırabilir, artık gelişmiş teknolojisi ile sayfaların üstüne not almak ya da normal kitap kağıdı görünümünde kitap okumakta mümkün.

Ama asıl kitap, özgünlüğünü zaten ayrı ve tek olarak bir yaşanmışlık sunmasından alıyor. Evinizin en çok sevdiğiniz alanı olan kitaplığınızın her önünüze geldiğinizde bunca yıllık yaşantınızdaki yaşanmışlığı gözlemleme imkanı sunuyor.

Yaşanmışlık ile teknoloji arasında bir tercih yapmak durumundasınız. Ancak bu tercihten ziyade okuma sürecimize değinelim.

Sırtınız için uygun olan oturma ya da ayakta durma duruşu bulun ve bunu gündelik yaşantınızın her anında uygulamaya çalışın. Çünkü işten ya da okuldan çıktığınız saatler yoğun trafiğin yaşandığı saatler olacaktır. O yoğunlukta kendinize kitap okuma alanları oluşturmanız için bu duruş metotları ciddi önem arz etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git