Kışın Ne Giysem? Kış Sezonunun Şık Kombinleri 2016-2017

Kış Sezonunun Şık Kombinleri

Kış sezonunun  gelmesiyle birlikte gardıroplarda bahara ait kıyafetlerin yerini kış modası için sezonluk kalın kabanlar, kazaklar, ceket ve gömlek takımları aldı. Bu sezonun kadın ve erkek modasında dikkatle gözlemlediğimiz en büyük detayların başında göz alıcı tasarımlar geliyor. Özellikle vintage modasının etkisinde geçeniçerisinde eskitilmiş tasarımlara, derinin ve aztek desenlerinin fazlalığına rastlamak mümkün. Erkeklerde daha çok maskülen tarzı ön plana çıkaran ayakkabılar, parlak tonlarda tercih edilerek kısa pantolonlarla kombinleniyor. Paça boyutundaki bu İtalyan esintileri kimi zaman kareli bir gömlekle kimi zaman da düz bir yelekle bir araya getiriliyor. Daha çok spor modasından hoşlanan ve tarzında farklılık yerine rahatlığa önem veren erkeklerin tasarımlarında renkli yeleklere ve polarlara rastlamak mümkün. Paça kısmı dar kesimli eşofman altlarında sadelik ve gri, siyah renkleri tercih ediliyor.

kış modası

 

Kadınların bu sezona hazırlık yaparken tarzları kadar aksesuar seçimlerinde de inceliği ve fazlalığı ön planda tuttukları gözlemlenmekte. Halka küpeler yerini zincir detaylı tasmalara ve havalı kolyelere bırakıyor. Dışarıya çıkarken çanta kombinini kıyafetleriyle bütünleştiren her zarif kadın kahverenginin ve morun sadeliğini ayakkabılarıyla bir araya getirerek feminen bir duruş sergiliyor. Bu yılın kış sezonu kombinleri içerisinde her zaman alışık olduğumuz dar etekler yerini uzun tasarımlara bırakıyor. Özellikle sadeliği ve 90ların eski havasını tarzlarıyla bütünleştirmeyi tercih eden bayanlarda modaya yön verecek pek çok tasarıma rastlamak mümkün hale geliyor. Kış aylarının soluk renkleri yerine sarı ve sarı tonlarının ağırlık kazandığı sonbahar sadeliği modayı da etkisi altına almış durumda. Bu sadeliğin en güzel yani tarzıyla farkını ortaya koymak isteyen kadınların göz alıcı bir şıklık kazanmasını kolaylıştıran pratik tasarımlar oluyor.

kış modası

Geniş atkılar, fular ve gözlük gibi aksesuarlar kadınlar kadar erkeklerin de seçimi haline geliyor. Yalnızca düz renklerin değil, karışık desenlerin ve parıltılı fularların da dikkat çektiği kış sezonu kombinleri ayakkabılardaki deri hareketliliği modadaki canlılığı arttırarak sokaklarda şıklık yarışı yaratıyor. Vitrinlerin en güzel parçaları kadın ve erkek modasının hem feminen hem de maskülen renkleriyle sezona canlılık kazandırıyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git