Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

Kapatıcı Nasıl Kullanılır?
12 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 65 kez okundu.

Makyajın olmazsa olmazı. Kusursuz bir ten görünümüne sahip olmanın anahtarıdır kapatıcılar. Kapatıcıları doğru kullandığınıza emin misiniz? Kusursuz bir cilde sahip olmak için kullandığımız kapatıcılarda nelere dikkat etmeliyiz? Kapatıcı kullanma kurallarını uyguladığında artık daha kusursuz görüneceksiniz.

image

 

Kapatıcı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Kapatıcını yüzüne uygulamadan önce nemlendirici kullanmanı öneririz. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz ve nemlendirici kullanmazsanız, kapatıcı sürdükten sonra yüzünüzün çizgiler ile dolmasına sebep olursunuz ve gergin bir his problemi ile karşılaşırsınız. Bu problemlerin önüne geçmek ve daha güzel görünüm için kapatıcınızı uygulamadan önce nemlendirici kullanınız. Nemlendirici uyguladıktan bir kaç dakika sonra kapatıcınızı uygulamanızı öneririz.

kapa-tc4b1cc4b1

Doğru Renk Kapatıcılar

Kapatıcı alırken, kendine en uygun olan doğru rengi seçmen gerekir. Cildinde hangi kusuru kapatmak istiyorsan buna göre renk tercih etmelisin. Kızarıkları kapatmak istiyorsan yeşil tonlarını tercih ederek nötrleyebilirsin. Göz altındaki mor halkaları kapatmak istiyorsan somon rengi kullanarak gizleyebilirsin. Mor renkli kapatıcılar ise sarı cilt lekelerini kapatmak için idealdir. Sarı ve sarının tonu olan renkte ki kapatıcılar mor ve mavi cilt lekelerini kapatmakta uygun seçim olur.

kapatici1

 

Kapatıcıyı Göz Altına Uygulamak

 

Kapatıcını göz altına uygularken ters üçgen biçiminde uygulamalısın. Bu sayede daha dinç gözükeceksin. Ters üçgen tekniğinin bir başka avantajı ise, kaldırma özelliğidir. Bu tekniği uyguladığında arkadaşların sen de bir değişiklik olduğunu ve daha canlı gözüktüğünü fark edecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git