Kanserle Savaşan Besinler

Kanserle Savaşan Besinler
22 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.

Kanser çağımızın en yaygın hastalığı, dikkat etmezsek kapımızda bekleyen bir tehdittir. Kansere yakalanmadan onla mücadele etmek ise bizim elimizde. Sadece düzenli ve dengeli bir beslenme, düzenli yapılan egzersizler ve vücuduna uygun, ideal bir kiloyla bile kanser oranlarını üçte biri oranında azaltmak mümkündür. Kanser vakalarının yaklaşık %35-50’si yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Sebze ve meyvelerde bulunan antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemi güçlenmekte ve kanserin yayılmasını engellemekte, yavaşlatmaktadırlar. Vakıfların sıraladığı sebze ve meyveler ise şöyledir;

DOMATES

İçerisinde mevcut olan likopen sayesinde domates, kanserden koruyucu, bağışıklık sistemini güçlendirici, yaşlanmayı önleyici bir yapıya sahiptir. Domates lifli bir yapıya sahiptir. Pişmesi değerini kaybettirmez. Özellikle olgunlaşmış domatesler son derece faydalıdır.

domates

SARIMSAK

Sarımsak artık bizler için ‘doğal antibiyotik’tir. Kanserle mücadelede de oldukça önemli bir yere sahiptir. Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir, kanın akışkanlığını sağlar ayrıca kolesterolü de düşürür. Sarımsak yiyemeyen kişiler ‘SOĞAN’ yiyerek bu açığı kapatabilirler. Eğer kokudan yana şikayetiniz varsa, bu sebepten yiyemiyorsanız pişmiş soğan ve sarımsak koku yapmamaktadır. Pişmiş hallerini yemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca sarımsağı bütün halde yutmanız daha faydalıdır.

TAHILLAR

Kanserle mücadelede başka bir besin grubu tahıllardır. Yulaf, buğday, arpa gibi tahıllar içerdikleri vitaminler ve kalsiyumlar ile toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Günde 1-2 çorba kaşığı yulafı bir kase yoğurtla birlikte karıştırıp tüketmeniz hem sindirim sisteminizi hızlandıracak hem de kansere karşı vücudunuzu güçlendirecek, direncini arttıracaktır.

Tahıl

BROKOLİ – LAHANA – ISPANAK

İçerdikleri vitaminlerle kanser hücrelerinin yayılmasını önler ve vücuttaki zehirli maddelerin atılmasını sağlarlar. Brokoli vücudun demin eksikliğini de giderir. Kemik erimesini önler.

YABAN MERSİNİ – ÇİLEK – AHUDUDU – KARA DUT

İçerdikleri antioksidan etkilerle vücudu kansere karşı korumaktadırlar.  Minimal ölçülerdeki tüketimiz bile vücut direncinizi arttırmada önemli etkileri sağlayacaktır.

ahududu_karadut_çilek

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git