Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır? 2019

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır? 2019
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 72 kez okundu.

Kahküllü Saç Modelleri Kimlere Yakışır

Kahkül kestirmek, son zamanlarda kadınlar arasındaki en yaygın moda akımı. Kahkül kesiminde saçın uzunluğu, rengi ve kişinin yüz şekli dikkate alınmalı. Özellikle yüz şekli kahkül modelini belirleyen en önemli detaydır.

Yuvarlak yüz hattına sahip kişiler, yüzlerinin daha ince ve uzun görünmesini sağlayacak olan kahkül kesimlerini tercih etmeliler. Kısa ve ince kahküller, yüzlerini daha tombul göstereceği için bu kahkül kesimlerinden uzak durmalılar. Bu kişiler için en ideal kahkül, kaşlar açıkta kalacak şekilde alnı tamamen kaplayan kahküllerdir. Kuşkusuz kahkül en çok kare yüz hatlarına sahip kadınlara yakışmaktadır. Kenarları oval şekilde olan, sağdan ya da soldan ayrılmış kahküllerle kare yüz hatları yumuşatılabilir. Çene kısmı dar alın kısmı geniş olan kişilerde kahkül kaşı tamamen kaplamalıdır.

Kalp şeklindeki yüz olarak tanımlanan bu yüz tipine sahip kişiler, kahküllerini ortadan ayırarak etkileyici bir görünüm kazanabilirler. Oval yüz hatlarına sahip kadınlar, kahkül kestirirken en avantajlı olan grup. Bu yüz tipine kahkülün hemen hemen her tipi yakışmaktadır. Oval yüzlü kadınlar seçecekleri kahkül modeliyle çok seksi görünebilecekleri gibi çok masum da görünebilirler. Küçük alınlı kadınlar kahkül kestirirken çok dikkatli olmalı. Yanlış bir seçim ya da kuaförün yapacağı bir kesim hatası yüzün olduğundan daha büyük görünmesine sebep olabilir. Bu kişiler aşağı doğru düz inen kahküller yerine ortadan ya da yandan ayrılmış perçemleri tercih etmeliler. Geniş alınlı kadınlar uçlara doğru inceltilmiş kahküllerle yüzlerini ince gösterebilirler.

en-guzel-kahkullu-sac-modelleri-2015-2016

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git