Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmanın 5 Yolu

Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmanın 5 Yolu
25 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 154 kez okundu.

Işıltılı bir cilt hiç kuşkusuz her bayanın sahip olmak istediği bir durumdur. Özellikle de soğuk havalarda kuruyan ve pul pul dökülen cildinizin, neme doyması gerekmektedir. Neme doymuş bir cilt her zaman ışıl ışıl parlar ve yağlanmaya karşı da savaş vermiş olur. Peki ışıltılı bir cilde sahip olmanın en önemli 5 yolu nedir biz göz atalım.

İsiltili-bir-cilt

1.Bol bol meyve ve sebze tüketimine önem verilmelidir. Yazın, yaz sezonlarına uygun meyve ve sebzeler tüketilirken, kışın kış sezonlarına uygun meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Özellikle de C vitamini açısından bol miktara sahip olan meyve ve sebzeleri tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde cildiniz, tüm dış etkenlere karşı bir koruma kalkanı oluşturacaktır. Böylece cildiniz hem genç bir görünüme hem de ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.

2.Bol bol kuruyemiş tüketimine özen göstermelisiniz. Işıltılı bir cilt her zaman lif zenginliği olan kuruyemişlerin tüketimi sonucunda kazanılmaktadır. Özellikle de hergün bir avuç fındık tüketmeniz, cildiniz açısından çok önem taşımaktadır. Ayrıca A vitamini bol olan havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler ve kayısı, portakal ve mango gibi meyveleri de tüketmelisiniz.

3.Günde en az 8 ile 10 bardak arasında su tüketimine önem vermelisiniz. Su cildinizin aynı zamanda sıkı görünmesine de yardımcı olacaktır.

4.Sabunsuz temizleyiciler ile cildinizi temizlemesiniz. Sabunların pH değerleri cildinizi tahriş edebilir ve içeriğinde katkı maddeleri cildinizin görünümünü ve yapısını bozabilir.

Cildinizi-nemlendirmek

5.Cildinizi nemlendirirken doğal gliserin ya da E vitamini içeren ürünler kullanmalısınız. Bu ürünlerin doğal olduğuna dikkat ettiğiniz takdirde ışıltılı bir cilt kısa süre içerisinde kendini sizlere ve çevrenize gösterecektir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git