Her Kadının Çantasında Mutlaka Bulunması Gerekenler

Her Kadının Çantasında Mutlaka Bulunması Gerekenler
14 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

Normal hayatımızda yanında çantası olmayan bir kadın gördüğümüzde bu bize garip gelir. O gördüğümüz kadın da muhtemelen ekmek almaya gidiyordur. Bu yüzden biliyoruz ki çantalar kadınlar için hayati önem taşır. Yeri gelir o çanta sürprizlerle dolu olur, adeta sihirli bir çanta gibi içinden ne zaman neyin çıkacağını kestiremezsiniz.

images

Gelin çantanın olmazsa olmazlarından oluşan kemik kadroya göz atalım…

*Telefon, anahtar, cüzdan gibi, onlarsız dışarı çıkması imkansız olanları geçersek…

1. Toka; Uzun saçlara sahip olmak güzel elbette ama özellikle bunaltıcı sıcak havalarda onlarla baş edemediğinizde çantanızdaki kahraman tokayı unutmayın.

2. Dudak kremi; Gündelik hayatta çok ruj kullanmayan biriyseniz bile dudak kreminin elinizin altında olmasında fayda var. Sıcak ve yorgunluk dudaklarımızın çatlamasına sebebiyet verir, bu durumda dudak kremi dudaklarınızı kendine getirecektir.

3. Islak ve kuru mendil; Üzerinize ne zaman neyin sıçrayacağı belli olmaz. Bu durumda ıslak mendil devreye giriyor. En az onun kadar etkili kuru mendili de unutmayalım. Bu ikiliyle her zaman her şeyi temizleyebilirsiniz.

4. Pamuk ve yara bandı; Makyaj temizleme de sıkça kullanılan pamuk, küçük talihsizliklerde de yardımını esirgemiyor. Küçük talihsizlikler demişken, yara bandını da unutmayalım.

5. Ağrı kesici; Bazen gündelik hayatın temposuna ayak uyduramayabiliriz, böyle durumlarda ağrınızı alıp götürecek ağrı kesiciler de olmazsa olmazlardan diyebiliriz.

6. Ped; Çantanın en ücra köşesinde her daim göreve hazır olan ped, kullanılmak için o özel günü bekliyor.

7. Sarj aleti; Teknolojinin belki de bize en güzel hediyesi olan akıllı telefonlarımızın enerjisi aşırı sosyal medya yüklemesiyle birlikte ansızın tükeniveriyor, aynı zamanda acil durumlarda da hayati önem taşıyan telefonlar çoğu zaman şarj aletinin desteğine ihtiyaç duyarlar.

8. Kulaklık; Müzik dinlerken veya daha pratik telefon konuşmaları için muhtemelen çantada birbirine dolaşmış vaziyette sizi bekleyen kulaklık, bu yüzden çantanın içinde olmayı hiç sevmez ve daima sizi müzik dinlemeye teşvik eder.

9. Cımbız; Bazen yüzünüzde davetsiz bir misafir olur, onu kapı dışarı edecek cımbız, kadın çantalarının bel kemiğidir.

10. Tarak; Çantanızda görmekten her zaman mutluluk duyacağınız bir diğer önemli nesne ise tarak. Saçlarınız da onu gördüklerine sevinecekler.

11. Not defteri ve kalem; Her an bir şey yazacakmışsınız gibi çantanızda bulunması gereken bu ikili, sizi kağıt-kalem arama derdinden kurtarıyorlar. Biliyorsunuz, öyle bir an gelecek ki kaleme ihtiyaç duyacaksınız.

12. Çakmak; Sigara kullanmayan biri olsanız bile 4 elementten biri olan ateşi yanınızda taşıyabilme lüksüne sahipsiniz. Hele ki kıyafetinizde göze batan o ucu çıkmış ipleri en iyi çakmak bilir.

dogum-cantasi

13. Küçük dikiş seti; Ansızın kıyafetinizin bir yanı sökülebilir ya da düğmesi kopabilir, bu durumun üstesinden gelebilmek için bu küçük ama etkili bu sete ihtiyacımız var.

14. Roll-on; Terlediğimiz her an yardımımıza koşan roll-on deodorantlar çantanın önemli parçalarından.

15. Diş fırçası ve diş macunu; Özellikle uzun sürecek günlerde yanınızda olmaları içinizi rahatlatacaktır.

16. Sakız; Ağzınızın tadını yerine getirmesi ve kötü kokuları engellemesi için o da çantadaki yerini almalı. Stres anındaki etkisiyle de sakız, çantanızın sürpriz üyesidir.

17. Güneş gözlüğü; Güneşli günlerde görüşünüze yardımcı olacak güneş gözlükleri aynı zamanda havalı hissetmenizi de sağlayacaktır. Kutusunu da unutmayalım ki çantada başına bir iş gelmesin.

18. El feneri; Işığa her zaman ihtiyaç duyarız, ışık olmadığında ise el fenerine ihtiyaç duyarız. Bu yüzden onu da yanınıza almanızda fayda var.

19. Su; Su gerçekten de hayattır, her gün sıkça içmemiz gereken suyu da yanımıza almalıyız. Sizi asla pişman etmez.

20. Biber gazı; Listenin jokeri olan biber gazı olası tehlikelerde hayatınızı kurtarabilir. Çantanızda ona da yer ayırın.

Yanınıza almak ama elinizde taşımak istemeyeceğiniz her şey için çantanız sizinle.

Belki de dünyanın en fonksiyonel icatlarından biri olan çantalar daha bir çok şeyi de bünyesine almaktan geri kalmayacaktır. Unutmayın, çantalar sihirlidir, içinden her an her şey çıkabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git