Güzelliğinizi Doğal Kılmak İçin Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

Güzelliğinizi Doğal Kılmak İçin Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Güzelliğinizi Doğal Kılmak İçin Doğal Bir Makyaj Nasıl Yapılır?

makyaj

Evrensel bir değer olan güzellik, doğallık ile ilişkilidir. Güzelliğinizi ağır kozmetik ürünler ile oluşturup cildinize zarar verebilir, erken yaşlanma belirtileri gösterebilirsiniz. Bunun yerine cildinizi yıpratmayan doğal ürünler ile basit bir makyaj yaparak doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Size doğal ve bakımlı bir görünüm kazandıracak bu makyaj; hem cilt sağlığınız açısından hem de zamanınız açısından ciddi bir kazanım getirecektir.

 makyaj2

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Doğal olmak için yapmanız gereken şey temiz bir cilde sahip olmaktır. Düzenli bir bakım ve nemlendirme işlemi ile cildinizi temiz bir halde tutabilirsiniz.

Makyaj yapıp yapmamanız bu durumda çok önemli değil, cilt tipinize uygun bir jeli kullanarak cildinizi geceleri temizlemelisiniz.

Temizleme işleminde sabun kullanmanız cildinize zarar verebilir, cildinize uygun olmayan sabunlar cildinizin Ph derecesini düşürür. Bu sebeple cildinize uygun bir jel kullanıp, daha sonra tonik ile temizliği sonlandırmalısınız.

Makyaj yapım işleminde ise öncelikle nemlendiriciyi kullanmalısınız. Nemlendiriciyi uyguladıktan sonra bir süre beklemelisiniz, beklerken kaşlarınızı doldurarak canlı gözlerinize dikkat çekebilirsiniz. Daha sonra fondöten yerine bb kremi kullanmalısınız, kullandığınız ürün ne kadar az kapatıcı işlevi görürse makyajınız o kadar doğal duracak ve size sade bir güzellik kazandıracaktır.

Göz makyajını rimel ile sınırlandırıp, dudaklarınıza da ten renginizin bir ton açığı ya da koyusu bir ruh uygulayarak doğal makyajınızla doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git