Güneşlenme Sonrası Yüz ve Vücut Bakımı

Güneşlenme Sonrası Yüz ve Vücut Bakımı
19 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 84 kez okundu.

Yaz döneminde ister şehirde ister tatilde olun; sıcaklık ve güçlü güneş ışınları tüm vücudunuzu etkilemektedir. Vücudumuzun kıyafeti olan cildiniz ise bu etkilere direkt olarak maruz kaldığından, yaz dönemi için ayrı bir bakım uygulamak da kaçınılmaz olmaktadır.

Guneslenme-Sonrasi-Yuz-bakimi

Bu bakım; doğru beslenmeden harici kullanılan ürünlere kadar her şeyi kapsamaktadır. Çünkü yüz ve vücut bakımı hem içeriden hem de dışarıdan desteklenirse tamamlanmış sayılır. Çünkü cildiniz belli bir nemlilik oranına ihtiyaç duyar ancak nem kaybı yaz döneminde daha hızlı olmakta ve ek takviye gerektirmektedir.

Güneşe çıkıldığında ya da güneşlenme sonrası yüz ve cilt bakımı konusunda yapılması gerekenleri sıralamak gerekirse;

  • Bol su tüketilmeli, vücutta terlemeyle hızlanan mineral kayıpları için de takviye yapılmalıdır. Bu kayıp maden suyu ya da soda ile kapatılabilir.
  • Sebze meyve yemeye yaz döneminde ağırlık verilebilir. Bunlar hem metabolizmanız için fayda sağlarken, cildinizin beslenmesi için de gerekli tüm maddeleri ihtiva ederler.
  • Güneşe çıkılacağında yüz ve açıkta olan bölgeler için UV koruyucu kremler kullanılmaktadır. Özellikle; deniz, güneş, kum tatili seviyorsanız, bu tip kremlerde, koruma faktörü yüksek olanlar seçilmelidir. Güneşlenme süresince her iki saatte bir yenilenmesi, güneşin olumsuz etkilerinden daha iyi korunmayı sağlayacaktır.

yuz-ve-cilt-bakimi

  • Yaz döneminde yüz ve cilt bakımı için sadece koruyucu kremler ve losyonlar kullanmak yeterli olmamaktadır. Güneşlenme süresince ultraviyole ışınlarına maruz kalan cildinizin günün geri kalanında rahatlaması için nemlendirici özellikte vücut losyon ya da kremleri kullanılmalıdır. Bu güneşlenme sonrası kullanılacak ürünlerin mümkün olduğu kadar kokusuz, doğal ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Bunlarda, cilt dostu olan Aloe Vera etken maddeli ya da özlü olanlar tercih edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git