Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Güneş Sonrası Cilt Bakımı
29 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 192 kez okundu.

Güneşin etkisini yoğun bir şekilde gösterdiği bu mevsimde, cildi korumak son derece önemlidir. Güneş faydalı olduğu kadar bir o kadarda zararlıdır. Belli saat aralığında güneş ışınlarına maruz kalmamaya çalışın. Eğer, mecbursanız gerekli özeni güneş sonrası cilt bakımı ile sağlayın. Güneşin zararlı olduğu saat aralığı olan 12 ile 16 arası, cildinizi zararlı ışınlardan bitkisel yöntemler ile veya yüksek faktörlü güneş kremleri ile koruyun.

Cilt-bakimina-ekstra-onem

Güneşe korumasız bir şekilde hiçbir saat aralığında çıkmayın. Bu önemli saatler arasında ise daha bir özen gösterin. Cildinizi güneşe maruz kaldıktan sonra nemli tutmaya özen gösterin. Saf su ile cildinizi yıkayın. Ardından nemlendirici kremler ile güneşte kurumuş cildinizin ihtiyacı olan nemi verin. Kremler veya vücut yağları ile cildinizin nem dengesini ayarlayın.

Güneş sonrası cilt bakımı, çok önemlidir. Cildin kuruyup gerginleşmemesi için mutlaka gerekli bakımları yapmalısınız. Bunu doğal yağlar ile de sağlayabilirsiniz. Saf su içerisine bir iki damla zeytinyağı koyun.

Şişeyi iyice çalkalayıp, karışımı hemen elinize döküp cildinize iyice yedirin. Yağ ve suyun karışımının hemen ayrılmaması için karıştırdıktan sonra hızlı hareket edip sürme işlemini tamamlamalısınız. Zeytinyağı cilde en güzel bakımı veren yağların arasındadır.

cilt-bakimi

Cilt bakımına ekstra önem verilmesi gereken yaz aylarında, güneşte çok kalanlar, yoğurt ile de bu bakımı yapabilir. Soğuk yoğurt ile cildinizi serinletip canlı ve diri hale getirebilirsiniz. Güneş sonrası cilt bakımı için satılan özel kremleri de mutlaka kullanmalısınız. Bu doğal yöntemler kremleri destekleyici nitelikte olmalıdır. Kremlerin içindeki bileşenler, cilde güneş sonrası gerekli bakımı verirken, doğal yöntemler ise bunları tamamlar ve destekler. Bu sayede güneşin zararlı ışınlarına maruz kaldıktan sonra cildinizin ihtiyacı olan kaynağı vermiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git