Göz Şekline Göre Makyaj Uygulaması

Göz Şekline Göre Makyaj Uygulaması
14 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.

Her kadın makyaj yaparak, bakımlı ve güzel gözükmek ister.  Ancak  yüzünüzü tanıyarak size uygun tekniklerle ve renklerle makyaj yapmanız yüzünüzü olduğunuzdan daha güzel gösterecektir. Makyaj yaparken en önemli yerlerden biride gözlerdir. Gözlerinizin her zaman daha sıcak ve güzel görünmelerini, daha güzel bakışlara sahip olmalarını kendi kendinize  sağlayabileceğiniz  göz şeklinize uygun makyaj teknikleri mevcut.

Goz-Sekline-Gore-Makyaj

Eğer gözleriniz çıkıksa göz kapaklarınıza ve kirpiklerin diplerine açık ve aydınlık tonda far uygulamamalısınız.  Dışa doğru açık içe doğru koyu renkler gözlerinizi güzel gösterecektir. Göz kapaklarınız düşükse, bir far yardımıyla kaşınıza gerdirme uygulayabilir, eyelinerınızı normalden daha uzun bir şekilde kuyruklu olarak gözünüze sürebilirsiniz. Bu şekilde göz kapağı geriye çekilmiş olduğundan gözleriniz daha güzel görünecektir.

Gözleriniz birbirine çok yakınsa bunun içinde bir makyaj tekniği var. Bunun için göz kalemi ve eyelinenırızı kullanarak göz pınarınıza kadar gelmeyecek şekilde sürebilirsiniz. Gözün kuyruk kısmına koyu far uygulayabilir, eyeliner yardımıyla kuyruk yapabilirsiniz.  Gözlerininiz bunun tam tersi durumundaysa yani birbirlerinden uzaksa kesinlikle eyelinerı uzatarak kuyruk yapmamalısınız ve kaleminizi göz pınarına kadar sürmelisiniz.

Göz pınarından koyu tonla sona doğru açılan tonları kullanabilirsiniz. Bu teknikle gözleriniz çok daha fazla ön plana çıkmış olacaktır. Çukur gözlere sahip olanların koyu tonlardan uzak durması gerekiyor. Çukur gözleriniz varsa açık tonda farlar kullanmalı ve gözün içine beyaz kalem uygulaması yapabilirsiniz.

uygun-makyaj-teknikleri

Küçük gözlere sahipseniz,  üst kirpiklerinizi ve alt kirpiklerinize yoğun bir şekilde rimel uygulayabilirsiniz. Farınızı göz kuyruğunda yoğun olarak kullanabilirsiniz.Doğru far ve kalemle gözlerinizi belirginleştirerek iri hale getirebilirsiniz. Yuvarlak gözlere sahipseniz, gölgelendirmeyi gözünüzün dış kısmına doğru yapabilirsiniz.  Kendi göz yapınıza uygun makyaj teknikleriyle güzel sonuçlar alabilir, dikkat çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Göz Şekline Göre Makyaj Uygulaması Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git