Göbek Eritici Hareketler

Göbek Eritici Hareketler
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Hedef ön karın kasları

Sırt üstü uzanın. Daha sonra bel çukurunuzun altında bir üzüm olduğunu hayal edin ve bu çukuru koruyun. Bacaklarınızı table tab konumuna getirin. Elleriniz ile başınızı destekleyin ve göğüs kafesinize hava doldurup boşaltın. Sadece karnınıza odaklanın ve bacaklarınıza doğru kalkın. Bu hareketi 15 sefer tekrarlayın.

gobek-eriten-hareketler

Spastik bacak

Aynı şekilde bel çukurunuzu korur şekilde sırt üstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirin ve spastik pozisyona geçin. Derin nefes alıp verin ve ellerinizle ayaklarınıza dokunmaya çalışın. Bu hareketi de en az 15 sefer tekrarlayın.

Uzan yakala

Pozisyonunuzu bozmayın ve bacaklarınızı vücuda dik olacak konumda havaya kaldırın. Bel çukurunuza da dikkat edin. Elleriniz ile sadece karın kaslarınızdan güç alın ve ayak bileklerinizi yakalamaya çalışın. Karın kaslarınızın gerginliğini hissetmelisiniz. Bu hareket en az 15 sefer tekrarlanmalıdır.

karin-eritme

Karın sitebi

Bel çukurunuzu diğer hareketlerde olduğu gibi muhafaza edin ve sırt üstü olacak şekilde uzanın. Ellerinizle popo kısmına güç verin. İki bacağınızı beraber yere paralel bir şekilde kaldırın. Önce derin bir şekilde nefes alın ve aynı anda bir adet bacağınızı göğüs kısmınıza yaklaştırın. Nefes verirken bu bacağınız ile havayı tekmeleyin ve diğer bacağınızı da önceki bacağınız gibi göğüs kısmınıza doğru çekin. Yürüyormuş gibi 15 kez bu hareketi yapın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git