En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi? Bulaşık Makinesi Tavsiyesi 2018-2019

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi? Bulaşık Makinesi Tavsiyesi 2018-2019
19 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 9 kez okundu.

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi?  

Bulaşık makinesi, yaygınlaştığı günden beri, evimizin en vazgeçilmez teknolojik ürünü olmaya devam ediyor. Hayatımızı ciddi oranda kolaylaştıran ve zamandan tasarruf etmemizi sağlayan bulaşık makineleri, gelişen teknolojiyle birlikte çeşitlenip, daha fonksiyonlu hale geldi. Peki “hangi marka bulaşık makinesini tercih etmeli, nasıl bir bulaşık makinesi almak gerekir, en iyi bulaşık makinesi hangisi, bulaşık makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?”  İşte tüm bu sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Buyurun detaylara geçelim:

Enerji Tasarrufu:

Artık enerji tasarrufu her beyaz eşya için öncelikli kriterlerden birisidir. Daha az elektrik ve su kullanılması, hem doğal kaynaklarımızın daha verimli kullanılması, hem de sarfiyatı azaltıp elektrik faturasının daha az gelmesi açısından önemlidir. Bu nedenle de enerji tasarrufu tüm beyaz eşya markalarının önem verdiği özellikler arasında yerini almıştır. Enerji tasarrufu edeceğimiz bir bulaşık makinası istiyorsak A++ veya A+++ özelliğe sahip makineleri tercih etmeliyiz.

Program Sayısı ve Makine İçi Kapasitesi:

Kalabalık bir ailede yaşıyorsanız, çok çıkan bulaşıklarınız için içi geniş ve çok programlı bir makine tercih etmeniz doğru olacaktır. Bir iki kişinin yaşadığı çok fazla bulaşık çıkmayan evlerde ise daha basit bir makine tercih edilebilir. Günümüzde bulaşık makinalarındaki program sayısı 2 programdan 10 programa kadar çıkabilmektedir. Aslında bir bulaşık makinasında olmazsa olmaz en önemli 3 programın olması kafi gelebilir: Kısa program, çok kirli bulaşıklar için program ve standart günlük kullanımlar için program

Bulaşık Makinelerinde kapasitesinde değerlendirmesi ise makinanın kaç kişilik yemek takımı yıkayabilme özelliğine sahip olduğuyla ilgilidir.12 kişilik yemek takımı yıkayabilen bulaşık makineleri en yaygın olanları olmakla birlikte 13 kişilik ve 14 kişilik yemek takımı yıkayabilen bulaşık makineleri de bulunmaktadır.

Ses seviyesi:

Gecenin bir saatinde bulaşık makinesini çalıştırmak uyumaya çalışan ev sakinlerini ve hatta komşularınızı rahatsız edebilir. Özellikle geç saatlere kadar çalışanlar ve bebek sahibi olan ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli özellik bulaşık makinasının sessiz çalışmasıdır.Markalarda bu durumun farkına varmış ki bu özellikte bulaşık makinalarını piyasaya sürmüş. Artık rahatlıkla sessiz çalışan bir bulaşık makinesi tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinalarında Desibel(dB ) oranı arttıkça çıkan seste artmaktadır. Bu nedenle eğer sessiz bir bulaşık makinası istiyorsak dB  seviyesine dikkat etmeliyiz.

Markaların sessiz çalışan bulaşık markinalarından bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Bosch Bulaşık Makinesi SMS67MI01T 38 dB
 • Siemens Bulaşık Makinesi SN26V891 38 dB
 • LG Bulaşık Makinesi D1455CF 38 dB
 • Miele Bulaşık Makinesi G2872SCVİ 41dB
 • Arçelik Bulaşık Makinesi 63101I 44dB
 • Samsung Bulaşık Makinesi DW60H9950FS 44dB

Yarım Yük Yıkama Seçeneği:

Özellikle yalnız yaşayan biriyseniz veya çekirdek bir aileye sahipseniz bulaşıklarınızın tam olarak dolması günler alabilir. Bulaşık makinasının dolmasını beklenmek ise bulaşık makinasında kötü kokuya sebep olabilir. İşte tam da bu sebepten markalar bulaşık makinalarında yarım yük yıkama özelliğini de geliştirdi.

Yük Sensörü:

Bu özellik makinenin doluluk ve bulaşıkların kirlilik oranını ölçer. Böylece sudan, deterjandan ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlar.

Renk:

Özellikle kadınların dikkat ettiği bir diğer kriterde bulaşık makinalarının rengidir. Beyaz reng diğer renglere göre daha uygun fiyatlıdır ve İnox’a göre tozu ve su lekesini daha fazla gizlediği için daha kullanışlı bir tercih olacaktır. Gümüş/gri reng ise inox’a göre daha uygun fiyatlıdır. Leke ve tozları çok fazla belli etmez ama küçük bir çizilme yaşandığında alt tabakanın koyuluğu her an ortaya çıkabiliyor bu nedenle sert süngerle ovalamamak ve çizilmeden korumak için ayrı bir hassasiyet göstermeniz gerekir.İnox’ların fiyatları diğer renglere göre daha yüksek olmasına rağmen  görsel olarak daha şık durması özellikle bayanların dikkatini çekiyor. Ancak parmak izi bırakması ve ıslak bir bezle silindiğinde iz bırakması görsel şıklığının bir kenara itilmesine sebep olmaktadır. İnox’ları hem dikkatlice silmek hem de dikkatlice kurulamak gerekiyor kuruduğunda su izleri kalmasın. Bu sorun tüm inox’larda var bu nedenle eğer inox bir bulaşık makinasına sahip olursanız silip temizledikten sonra güzelce kurulanmayı unutmayın yoksa çok kirli gözükecektir.

Çocuk Kilidi:

Özellikle çocuklu ailelerin önem verdiği bir özellikte bulaşık makinasında çocuk kilidinin bulunmasıdır. Bulaşık makinası çalışırken, çocukların program ayarlarıyla oynamasını durumunda herhangi bir duraksama yaşanmaz ve çocuğun müdahalesini bri nevi engeller.

Fiyat:

Piyasada 650,00 TL-10.000 TL arasın bulaşık makineleri bulunmaktadır. Fakat mühim olan fiyatından ziyade içeriği ve fonksiyonlarıdır. Yukarıdaki hususları göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan bulaşık makinasını belirleyebilirsiniz. Akabinde Bosch, Simens Miele, Profilo, LG, Arçelik, Samsung gibi büyük firmaların uygun makinelerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Tavsiyesi 2018

Bulaşık makinesi tavsiyelerine fiyat eklemesi yapmıyorum. Malum dolar fiyatı yüzünden çok kısa sürede değişebiliyor. Aşağıda her bütçeye göre bulaşık makinesi tavsiyesi mevcut. Modellerden araştırma yapıp bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

 • Hotpoint Ariston HFC 3C26 PF X inox

İyi seçim.  Whirlpool üretimidir. Polonya üretimi. İçinin tamamının çelik olması, 8 program olması, yıkama sonrası durulama olayının iyi olması alınabilir kılıyor. İstediğiniz sepeti tek yıkama, Power Clean ilave su fıskiyeleri gibi oldukça kullanışlı özellikleri var

 • Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi 4 Program Beyaz

A+ enerji sınıfı,10 yıl paslanmaz garantili çelik taban, HijyenEkstra ile derinlemesine temizlik sağlar.

HijyenEkstra opsiyonu ile bulaşıklar uzun süre, yüksek ısıda derinlemesine yıkanır.

Ekspres 60′ opsiyonu bulaşığınızı sadece 1 saatte hızlı yıkama opsiyonu sunar.

Ekspres 30′ opsiyonu yarı dolu makinede bulaşığı sadece yarım saatte yıkama opsiyonu sunar.

Yarım yük yıkama fonksiyonu az miktarda bulaşığın makinayı tam doldurmadan yıkanabilmesini sağlar.

3 kademeli asansörlü üst sepet dolu halde bile aşağı, yukarıya hareket ettirilebilir.

 • Profilo BM6482MA Bulaşık Makinesi 6 Program Inox

A+++ enerji sınıfı, JetPlus+ opsiyonu ile enerjiden ve zamandan tasarruf sağlanmasına imkan sunar.

Makine Temizlik fonksiyonu makinenizi kireç ve yağ kalıntılarından arındırır, ömrünü uzatır.

Ekstra kurutma fonksiyonu daha yüksek ısıda kurutma yaparak bulaşıkların kupkuru olmasını sağlar.

JetPlus+ opsiyonu seçilen programın süresinde %66’ya varan zaman tasarrufu sağlar.

HijyenEkstra opsiyonu ile bulaşıklar uzun süre, yüksek ısıda derinlemesine yıkanır.

Tepsi yıkama başlığı ile tepsilerin etkin şekilde yıkanması sağlanır.

 • Profilo BM4284EG Bulaşık Makinesi 4 Program Inox

A+ enerji verimliliği sınıfı, 3 kademeli asansörlü üst sepet ve yarım yük opsiyonu ile bulaşıkların kolaylıkla yıkanmasını sağlar.

HijyenEkstra opsiyonu ile bulaşıklar uzun süre, yüksek ısıda derinlemesine yıkanır.

Yarım yük yıkama fonksiyonu az miktarda bulaşığın makinayı tam doldurmadan yıkanabilmesini sağlar.

3 kademeli asansörlü üst sepet dolu halde bile aşağı, yukarıya hareket ettirilebilir.

Ekspres 55′ opsiyonu bulaşığınızı 55 dakikada yıkama opsiyonu sunar.

Ekspres 29′ opsiyonu yarı dolu makinede bulaşığı 29 dakikada yıkama opsiyonu sunar.

 • Bosch  SMS67NW00T A++ 7 Programlı Bulaşık Makinası

Dokunmatik kontrolle kolay program seçimi, ekstra kurutma opsiyonu ile kupkuru bulaşıklar, üstelik A++ enerji sınıfında verimlilikle

Machine Care (makine temizlik) fonksiyonu makinenizi kireç ve yağ kalıntılarından arındırır, ömrünü uzatır.

VarioSpeedPlus: 3 kat daha hızlı yıkama opsiyonu ve yüksek yıkama performansı.

Hassas bardak koruma teknolojisi, su sertliğini optimum düzeyde tutarak bardaklarınızı çizmeden parlaklığını, defalarca yıkamadan sonra bile korur.

VarioDrawer 3. çekmece ve VarioFlex sepet sistemi ile maksimum yükleme kapasitesi ve daha fazla kullanım alanı.

10 yıl garantili paslanmaz çelik taban ve iç hazne.

 • Siemens SN236I00JT 6 Programlı Bulaşık Makinesi

Machine Care ve VarioSpeed opsiyonları ile mükemmel ve hızlı temizlik

Machine Care fonksiyonu makinenizi kireç ve yağ kalıntılarından arındırır, ömrünü uzatır.

VarioSpeed ile yarı yarıya kısalan program süresinde mükemmel yıkama ve kurutma performansı.

IntensiveZone: Alt sepette oluşturulan yüksek püskürtme basıncı ve sıcaklık alanı sayesinde çok kirli tencere ve tavalar tertemiz olurken aynı anda üst sepette hassas bardakları yıkayabilirsiniz.

1h 65°C programı ile bulaşıklarınız sadece bir saatte yüksek sıcaklıkta tertemiz olur.

10 yıl garantili paslanmaz çelik taban ve iç hazne.

Bir dokunuşla en iyi bulaşık yıkama sonuçları: autoProgramme.

autoProgramme düğmesine basıldıktan sonra, aquaSensor suyun ne kadar kirli olduğunu; ne zaman ne kadar temiz su eklendiğini ve bulaşık yıkama sıcaklığını kontrol eder.

Deterjanın gücü: dosageAssist.

dosageAssist sayesinde, temizleme tableti doğrudan bir rubikon tavasına düşer. Hassas bir şekilde ayarlanmış su jeti hızlıca tableti çözer. Deterjan tüm makineye eşit bir şekilde dağıtılır, sizin için en iyi yıkama sonuçları her zaman garanti edilir.

Hassas, güvenli, temiz: glassCare System.

Cam koruma teknolojisi – özel bir hassas program ve ısı değiştiricisi içeren glassCare System- cam eşyalarınızı büyük özenle yıkanmasını sağlar.

Doldurma sırasında daha fazla esneklik: Yüksekliği ayarlanabilir üst sepet.

Farklı yüksekliklerdeki bulaşığın daha esnek bir şekilde doldurulabilmesi için, birçok Siemens bulaşık makinesi yüksekliği ayarlanabilir üst sepet ile donatılmıştır. İster uzun bardakları üste, isterseniz de geniş tabakları alta koyun, üst sepetin yüksekliğini ayarlayarak geniş bulaşıkları kolayca yerleştirebilirsiniz.

Yukarıda hassas, aşağıda yüksek basınç: intensiveZone.

intensiveZone’u seçmek, alt raflardaki çok kirli bulaşığa püskürtülen su basıncını arttırır. Yukarıdaki rafta, program değişmez ve hassas bulaşıklar yine nazikçe temizlenir.

Sessiz

48 dB – Mükemmel parlaklıkla sessiz bulaşık makinesi.

Su hasarına karşı koruma: Çoklu su koruması.

Çoklu su koruması sistemi, su hortumunda hasar veya makinede bir sızıntı gibi her türlü su hasarına karşı korur.

Daha fazla bulaşık yerleştirmek kolay:

Sepetin üst tarafında yer alan özel ekipmanlara basılırsa, üst sepetin yüksekliği üç kademede kolayca ayarlanabilir. Bu, özellikle büyük tencereler ve tabaklar söz konusu olduğunda, makineyi doldurmayı ve boşaltmayı çok daha kolay kılar.

İki kat daha hızlı yıkama ve kurulama: varioSpeed.

varioSpeed fonksiyonunu kullanmak isterseniz, seçeceğiniz herhangi bir bulaşık yıkama programı %50 daha hızlı olacaktır. Bu ön durulama ve hızlı yıkama programları için geçerli değildir (29 dakika). Işıltılı temiz bulaşıklar – aynı zamanda da kuru.

Daha az temizleyin: antiFingerprint.

antiFingerprint özelliği, paslanmaz çelik üzerindekirahatsızlık veren parmak izlerine son veriyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git