Çocuklarda İç Çamaşırı Seçimleri Nasıl Olmalı

Çocuklarda İç Çamaşırı Seçimleri Nasıl Olmalı
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.

Çocuklarımıza iç çamaşırı alırken son derece dikkatli ve seçici olmalıyız. Çocuk çamaşırları sağlıklı gelişimleri açısından son derece önemlidir. İç çamaşırı seçimi için kız ve erkek çocuklarımız için farklı değerlendirme yapmak durumundayız. Çocuklarımızın sağlığı, gelişimi özellikle de idrar yolları hastalıklarından korunması için çamaşır seçimi son derece önem arz etmektedir.

Cocuklarda-İc-Camasiri-Secimi-Nasil-Olmali

Çocuk çamaşırları seçerken dikkat etmemiz noktalardan biri cinsiyete göre seçimdir. Kız çocukların ve erkek çocukların farklı anatomik yapıları sebebiyle iç çamaşırı seçimi buna göre yapılmalıdır. Zaten mağazalarda da artık bu gruplandırma yapılmaktadır. Çamaşır seçimi açısından bir diğer önemli nokta diğer cinste kullanılan iç çamaşırı tercihlerinin çocuklarımızın kimliklerini yakalamasında ilerleyen yaşlarda sorun yaşanmasına sebep olabilmektedir. Çocuklarımıza aldığımız çamaşırların kumaş, yıkama ve kullanma konusundaki detaylarını mutlaka bilmeliyiz. Kız çocuklarımıza külot alırken, yüzde yüz pamuk kumaştan üretilmesine dikkat etmeliyiz.

Üzerinde renkli desenler mevcut ise zararlı boyalardan yapılmamış olmasına hatta olabildiğince sade, tek renk ve rahat çamaşırları seçmeliyiz. İdrar yolları hastalıklarından kaçınma adına pamuk ve lastiksiz külotlar tercih edilmelidir. Aynı zamanda çamaşırların dikkatlice, özel deterjanlar ile yıkanması da son derece önemlidir. Atlet seçerken de kumaşın deride tahriş izleri bırakmaması adına pamuklu atletlerin tercihi önemlidir. Erkek çocuklarda külot seçerken de yine pamuklu kumaştan üretilmiş külotları seçmekte fayda vardır. Mümkün olduğunca elastik ve rahat seçimler de önemlidir.

Cocuklarda-İc-Camasiri

İç çamaşırı seçimi çocukların vücudunu ve giydiği bölgeye sıkmayan ürünlerden tercih edilmelidir. Çamaşır seçimi yaparken tek renk, sade ve az desenli modeller daha sağlıklı olacaktır. Genellikle tercih edilen çocuk çamaşırları pamuk kumaştan olmalı. Buna göre yıkama programları ve bu tercihe uygun özel çocuk deterjanları kullanılmalıdır. Özellikle çocuğunuz külot kullanımına başladığında ve tuvalet alışkanlığı kazandığında sık sık temiz çamaşırlar ile değiştirilmelidir.

.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git