Çocuğunuzun Beslenmesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocuğunuzun Beslenmesinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?
25 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 64 kez okundu.

ÇOCUĞUNUZUN BESLENMESİNDE NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ

cocuk2

 

Gelişim sürecinin olabildiğine yoğun yaşandığı çocukluk döneminde, çocuklarınızın düzenli bir şekilde alması gereken vitamin ve mineraller, onların sonraki dönemde zinde bir vücuda ve bağışıklık sistemine sahip olmasına ve sağlık sorunları ile karşılaşmamasına neden olacaktır.

Bu açıdan çocuklarınızın protein, vitamin ve mineral ihtiyacını gözeterek, çocuklarınızın beslenmesini yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Bunun yanında kesinlikle tüketmemesi gereken gıdalar da bulunmaktadır.

Bu gıdalar, aşırı yağa sahip patates cipsleri, fast-food ürünleri ve gazlı içecekler olarak adlandırılabilir. Ama asıl yapmanız gereken şey, sorumlu her ebeveynin görevi olan, her besini çocuğunuza uygun olup olmadığını incelemek olacaktır.

Ambalajlı ürünlerin üzerindeki değerleri kontrol ederek çocuklarınızın sağlıklı bir beslenmeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Çocukların İhtiyaç Duyduğu Mineraller

cocuk1

Kalsiyum:

Kemiklerin ve dişlerin güçlü bir yapıya sahip olmasında en önemli görev kalsiyum mineralinindir. Kalsiyum, kan pıhtılaşmasına da destek olur. Böylece çocuklarınız yaşadıkları sakatlanmaları olabildiğince çabuk atlatacaklardır.

Omega 3 ve Omega 6:

Kalp damar sistemini güçlendiren, sinir sistemini destekleyen ve hücre oluşumu açısından önemli bir role sahip olan Omega3 ve Omega6 çocuğunuz için önemli minerallerdendir.

Demir:

Çocuğunuzda görülebilecek kansızlık ve halsizliğe neden olan şey demir eksikliğidir. Demir mineralini içeren besinler tüketilerek bu sorun aşılabilir.

Magnezyum:

Kalp ritmini düzenleyip, kemiklerin güçlenmesini sağlayan magnezyum minerali, bağışıklık sistemi ve sinir sistemi için de hayati bir öneme sahiptir.

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git