Brezilya Fönü

Brezilya Fönü
10 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Saçlar kadınlar için her zaman önemli bir detay olmuştur. Saçları düz olmayanlar düzleştirmenin yollarını, düz olanları ise kıvırcıklaştırmanın yollarını arar. Saç konusunda sık sık konuşulan uygulamalardan biri de tam da bu konumuzla ilgili olan kalıcı saç fönleridir. Halk arasında ‘Brezilya fönü‘ olarak da bilinen bir işlem, sizlere en az 6 ay gibi uzun bir süre boyunca saçlarınızı düz kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Tabii bu süre sizin saçlarınıza uyguladığınız bakımlara bağlı olarak değişebilmektedir. Saçını çok sık yıkayanlar, saçına çok fazla kimyasal uygulayanlar fönlerinin ömrünü kısaltacaktır.

brezilya-fonu-2
Saçların düzlüğünü sağlayan ürün keratindir. Keratin sayesinde saçlarınız parlak ve oldukça sağlıklı bir görünümde kalacaktır. Her gün saçlarına fön uygulayan, saçlarına işlem yapmadan dışarı çıkamayan birisiyseniz Brezilya Fön’ü sizin için önerilerimizdendir. Elbetteki bu işlem de saçınızın 0 zararla düzleşmesini sağlamıyor. Ancak 6 aylık saç düzleştirmeleriniz sonucunda saçınıza verdiğiniz zararı göz önüne alacak olursak kesinlikle saçınız için en iyi yöntemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

brezilya-fonu-1
Uygulamasına bakıldığında öncelikle saç analiziniz yapılır ve daha sonra saçlarınızın fazla zarar almaması için bir bakım ürünü sürülür ve tarakla yedirilir. Daha sonra düzleşmesini sağlayacak ürün olan keratin sürülür, bir süre beklenir ve yıkanarak saç bakım spreyi uygulanır. En son olarak sabitleyici ürün uygulanır. Burada size düşen görev bu işlemlerden sonra başlamaktadır. Saçınıza uygulanan keratinden sonra 3 gün boyunca saçınızı yıkamamanız ve saçınızda iz yapacak toka gibi ürünleri saçınıza takmamanız gerekmektedir.

brezilya-fonu-4
Saça uygulanan bu tür ürünler kadınlarda her zaman bir tedirginlik oluşturmaktadır. İşlemi çok isteseniz de zararlarını, olabilecekleri düşündüğünüzde vazgeçebilirsiniz. Brezilya fönünün saçınıza verebileceği tek zarar uygulayacısıyla alakalı olabilmektedir. Her şeyde olduğu gibi keratin, bakım kremleri gibi ürünlerin belirli bir oranda saçınıza uygulanması gerekmektedir. Bu dozların aşılması saçınıza zarar verecektir. Bu nedenle güvenebileceğiniz, tecrübeli bir uzmana yaptırmanız önerilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git