Bebeklerde Dudak Morarması

Bebeklerde Dudak Morarması
14 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Kalp rahatsızlıkları Türkiye’de en çok rastlanan ölüm sebebidir. Genç, yaşlı hatta artık çocuklarda bile gözlenebilmektedir. Tedavi içinse en önemli şey erken ve doğru teşhistir. Çocuklarda da bu aynı şekildedir. Uzmanların önerileri ise bebek bakımından itibarendir. Bebeğinizin nefes alma sıklığı fazla ve dudakları da mor renge yakınsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

bebeklerde-dudak-morarmasi-neyin-habercisi

Nefes alış verişte hızlılık, dudaklarda morluk ya da çok aşırı huzursuzluk, bu üçü bebeğinizde varsa mutlaka doktora gidin. Kalp deliği ya da kalp kapakçığında problem olabilir. Bu ikisi çok ciddi rahatsızlıklardır.

Bebekler emzirilirken bile bunun farkına varabilirsiniz. Eğer bebeğiniz emzirilirken hemen yoruluyorsa bu onda bir rahatsızlık olduğu anlamına gelebilir. Bu rahatsızlık kalp ile ilgili olabileceği gibi tedaviye hemen başlanması gerekebilir.

bebek-nasil-sakinlestirilir-2

Her rahatsızlıkta olduğu gibi bu rahatsızlıklarda da erken teşhis çok önemlidir. Anne babaya düşen iş büyük. Dikkatli olmaları ve erken tanı koyup erken teşhis için bebeği doktora götürmeleri gerekmektedir. Bu yüzden bu konulardan dikkatli ve bilinçli davranmalıdırlar.

Uzmanlar çoğu ailede bu tarz belirtilerin göz ardı edildiğini ve dikkat edilmediğini belirtiyor. Ancak kalp rahatsızlıkları için ön görülebilecek en ufak tanılarda bile hemen uzmana başvurulması gerekiyor. Erken teşhis bu rahatsızlıklarda çok önem arz etmektedir ve hastanın ilerleyen yıllarını dahi etkileyebilecek düzeyde hatta hayat kurtarabilecek düzeyde önlemler alınabilmektedir. Bu yüzden anne babalar bu konularda dikkatli davranmalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git