Bebek ve Anne İlişkisi Nasıl Olmalıdır?

Bebek ve Anne İlişkisi Nasıl Olmalıdır?
1 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 65 kez okundu.

Anne ile bebek arasında duygusal bir bağ olduğu herkes tarafından bilinir. Peki, bu bağ nasıldır? Bu bağı güçlendirmek için neler yapılmalıdır? İşte detaylar!

anne-bebek-sagligi

Bebek Doğduktan Sonra 3 Yıl Kritik Dönem!

Yeni doğan bir bebek ilk 3 yıl içinde fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak büyük bir gelişim sağlamaktadır. Bu yüzden bebekler için ilk 3 yıl oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü bu dönemde bebekler hızlı bir şekilde büyüme, gelişme ve değişim gösterirler. Bu yüzden bebeklerin 0-3 yaş döneminde anneleri ile olan ilişkileri çok önem taşımaktadır. Çünkü bebeklerin 0-3 yaş dönemlerinde anneyle olan ilişkisi çocukluk, ergenlik ve gençlik dönemlerinde etkilerini göstermektedir. Anne bebek ilişkisi bebeklerin ilerideki hayatlarında mutlu olabilmeleri için, birey olarak hareket edebilmeleri için önem taşımaktadır.

maxresdefault

Fiziksel ve Duygusal Gelişim Çocuğunuzu Bir Ömür Boyunca Etkileyecek!

Anne ve bebek ilişkisi bebeklerin zeka gelişimlerinde, uyku düzenlerinde, fiziksel gelişmelerinde de etki göstermektedir. Bunun için annelerin bebekleriyle olan ilişkilerine özen göstermeleri gerekir. Öyle ki, anneleri ile güçlü bir bağ bulundurmakta olan bebekler, hem çocukluk döneminde okulunda başarılı oluyor hem de diğer çocuklar ile kıyaslandığı takdirde, ileride üniversite ve de iş hayatında çok daha başarılı oluyor. Bu nedenle, anneler bebekleri ile olan ilişkilerinde son derece dikkatli davranmalıdırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git