Arındırıcı Kil Maskesi Nedir?

Arındırıcı Kil Maskesi Nedir?
14 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 183 kez okundu.

Kadınlar için cildin güzel görünmesi, ciltte doğum ya da güneş gibi çeşitli sebepler ile meydana gelmiş olan lekelerin bulunmaması son derece önemlidir. Bu nedenle her kadın mükemmel ve kusursuz bir cilt için arayışlara girmektedir. Bunun için kimyasal uygulamak, zaten yıpranmış olan cildinizi daha da yıpratmaktadır. Bu nedenle, mümkün olduğu kadar, kimyasallardan kaçınmalı, doğal yollar ile cilt kusurlarınızı kendi evinizde kendi yöntemleriniz ile ertelemelisiniz.

Kil-Maskesi-ile-Sağlıklı-Bir-Yaz-Geçirin

En Arındırıcı Maske Kil Maskesi

Kil maskesi cilt için arındırıcı etkili en iyi maskelerden biridir. Çoğu cilt maskesi, yağlı, kuru ve karma cilt tiplerinden yalnızca birinin kullanımına uygun olarak geliştirilmektedir. Buna rağmen arındırıcı kil maskesi yağlı ciltlerin, kuru ciltlerin ve de normal ciltlerin kullanımını da uygun bir maskedir. Kil maskesi yaparken yağlı ciltler için beyaz kil, normal ciltler için pembe kil, hassas ve kuru ciltler için kırmızı kil, yaşlı ciltler için ise sarı kil kullanımı uygundur. Ayrıca siyah kil de oldukça iyi bir şekilde cilt temizleme etkisine sahiptir ve her cilt tipi için kullanılması uygundur.

Kil-Maskesi-İmaj-Görseli

Evde Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildinize uygun olan kili bir çorba kaşığı un ve soğuk su ile karıştırarak kil maskesi elde edebilirsiniz. Bu kil maskesini 10-15 dakika arası yüzünüzde bekletip ardından maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git