ÇOCUĞUNUZU TEKNOLOJİNİN ZARARLARINDAN KORUYUN

ÇOCUĞUNUZU TEKNOLOJİNİN ZARARLARINDAN KORUYUN
23 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

ÇOCUĞUNUZU TEKNOLOJİNİN ZARARLARINDAN KORUYUN

cocuk2

Günlük yaşantımızın büyük bir kısmı bilgisayar ya da küçük bilgisayar olarak kabul görebilecek akıllı telefonlarda geçiyor. Bu teknolojinin günlük yaşantımıza ciddi yararları varken yoğun kullanımından kaynaklanan ciddi zararları da bulunmaktadır.

Hava durumundan yemek tarifine, yol tarifinden uçak biletine, kitap siparişinden müzik dinlemeye kadar birçok alanda pratik yararı olan bir sistemdir bilgisayar teknolojisi.

Ama özellikle öğrenmenin çok yoğun olduğu bir dönemde bilgi kirliliğin de bulunduğu internet çocuklar için tehlike teşkil etmektedir. Doğru ve yanlış bilgilerin iç içe geçtiği internet sistemi; çocuklarımızın değer yargılarından zararlı alışkanlıklara kadar ciddi değişimlere neden olabilir.

Bu sebeple teknoloji ile ilgilerini akılcı bir yol ile yönlendirmek, onların bu sistemden zarar görmeden yararlanmalarını sağlamak hayati bir önem taşımaktadır.

 

Boyun ve Bel Sıkıntılarının Yanında Obezite Riski

Young boy travels with tablet on train

Gittikçe güvenliğini kaybeden sokaklar ile birlikte evde yaşayan dışarıdaki güvensiz ortama bırakılmayan çocuklar var. Bu çocukların ciddi sorunlarından birisi de evdeki yaşantılarını tek bir alana indirgemiş olmaları. Özellikle fiziksel gelişimlerinin en yoğun olduğu dönemleri bilgisayar başında, ileride bel ve boyun rahatsızlıklarına neden olabilecek şekilde geçiriyorlar.

Bunun yanında beslenme alışkanlıkları ve süreçlerinin, abur cubur olarak tabir edilen ambalajlı ürünler ile sınırlanması ve ev yemeği gibi çok yönlü besinlerle değil de obeziteye neden olan fast food tarzı besinlerle beslenmeleri çocuklarımız açısından ciddi sorunlar oluşturacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git