Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri

Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri
21 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.

Yüz şeklinizi tanımanız demek doğru saç şeklinizi nasıl bulacağınızı bilmeniz demektir.  Ne yazık ki her sevdiğiniz model size tahmin ettiğiniz kadar yakışmayabilir. Bunun en önemli nedeni ise yüz şeklinizdir. O zaman işleme öncelikle yüz şeklinizi tanımakla başlamalısınız.

yüz_şekilleri

Oval Yüz Şekli

En şanslı yüz şeklidir çünkü seçenekleri oldukça geniştir. Seçeceğiniz hemen hemen tüm saç modelleri bu yüz şekline gidecektir. Tabii uzak durulması önerilen birkaç saç tüyoları bulunmaktadır. Mesela yüzünüzü kapatmaktan kaçınmalısınız, yüz hatlarınızı ön plana çıkarmalısınız. Ayrıca katlı kesimler yerine düz kesimleri tercih etmelisiniz.

 oval_yüz_şeklioval_yüz

Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak kesim bazı durumlarda riskli olabilmektedir. Ancak buradaki mantığınız, yüzünüzü olduğundan daha ince ve uzun göstermeye çalışmak olmalıdır. Bunun için saçınızı ortadan ayırarak yandan dökülen saçlarınız ile daha ince görünümü, saçınızın üstüne vereceğiniz krepeler ile yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

yuvarlak_yüz_şekliKirsten Dunst_yuvarlak_yüz

Kare Yüz Şekli

Kare yüz şeklinde dikkat çeken nokta köşeli çenelerdir. Keskin görünen bu noktaları biraz yumuşatmak gerekmektedir. Bu nedenle daha çok kısa saç modellerini seçerseniz yüzünüzün daha oval bir görüntü elde etmesini sağlayacak ve daha hoş bir görüntü elde edeceksinizdir. Son zamanlarda oldukça fazla denk geldiğimiz ‘Bob tarzı’ modeller ya da küt kesimler önerimizdir.

kare_yüz_şekliAngelina_Jolie_kare_yüz

Kalp Yüz Şekli

Dikkat edilmesi gereken bir yüz şeklidir. Kalp yüz şeklinde iki önemli nokta vardır. Biri geniş çeneler diğeri ise sivri gelen çenedir. Bu görüntüleri yumuşatmak için çabalamanız gerekmektedir. Alın için yandan perçem kullanabilirsiniz. Çenenin keskinliğini kırmak için ise aşağısı hacimli duracak kısa ya da orta boy saç modellerini deneyebilirsiniz.

kalp_yüz_şekli

Uzun Yüz Şekli

Uzun yüzlerde yüzünüzün genişliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Uzunluk ve genişlik arasındaki orantısız görüntüyü engellemek için hacimli saç kesimleri kullanmalısınız. Dalgalı ya da kıvırcık görüntüler yüzünüzün daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

uzun_yüzLiv Tyler_uzun_yüz şekli

Üçgen Yüz Şekli

Üçgen saç şeklinde dar çene yapısı ön plana çıkmaktadır. Bunu yumuşatmak için çene hizasından doğru verilen dalgaları tercih edebilirsiniz. Düz saç modellerinden olabildiğince uzak durmaya çalışın. Saçlarınıza vereceğiniz hacimler yüzünüzün keskinliğini yumuşatacak, daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

üçgen_yüz_şekliüçgen_yüz

 

Etiketler:

Yüz Şeklinize Göre Saç Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git