Yaz Aylarında Makyaj

Yaz Aylarında Makyaj
30 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

 

Yaz aylarında özenerek yaptığımız makyajımız, dışarı çıktığımızda yaz sıcağına dayanamıyor. Makyajımızın bu sıcaklara dayanması için ne yapmalıyız?

Trend-Yaz-Makyajı

Yaz Aylarında Makyajın Akmaması İçin Öneriler

 Makyajınıza başlamadan önce cildinizi nemlendirin. Yaz aylarında yağ bazlı kremlerin kullanılmaması öneriliyor. Makyajınızı parmaklarınız ile uygulmak yerine uygun ve doğru olan makyaj fırçalarını kullanın, böylece makyajınız daha ince katmanlı olacaktır. Bronzlaştırıcılar sizi daha doğal gösterir, yaz aylarında bronzlaştırıcı kullanmanız fayda sağlayacak ve daha ferah bir görünüm yaratacaktır.

2014-yaz-makyaj-trendleri-6

Az makyaj yapmaya özen gösterin. Ne kadar çok makyaj yaparsanız o kadar çabuk bozulur. Bu yüzden tercihiniz sade bir makyaj olsun. Cildinizi temiz tutun ve parlasın. Ancak yağlı bir ciltten değil, temiz bir ciltten parlasın. Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Yaz aylarında koyu tonlar yerine pastel tonlar tercih etmelisiniz.  Likit göz farı tercih etmeniz, göz çevrenizde topaklar oluşmasına engel olur. Yine likit allıklar tercih etmeniz, toz allıkların terlediğinizde çirkin görüntüler oluşmasını engeller.

Yaz-Makyajı-3

Sıkıştırılmış pudralar terlediğinizde cildinizde tabakalar oluşturabilir, bunu önlemek içinse toz pudra tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında suya dayanıklı maskara kullanın, akmasını önler ve kirpiklerinizi daha güzel gösterir. Mum esaslı kaş ve göz kalemlerini yaz aylarında kullanmayın. Dayanıklı rujlar yerine, dudak parlatıcılarını tercih edin. Dudak parlatıcılarını düzeltmesi daha kolay ve dudaklarınız daha az kurur. Makyajınızı düzeltmek ve cildinizde ki teri silmek için kurutma kağıdı kullanın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git