Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri
24 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 83 kez okundu.

Yağlı ciltler en zor cilt tipidir çünkü sivilce oluşumu için hazır bekleyen bir zemindir. Düzenli bakımlarınızı yaparak cildinizin yağ dengesini eşitlemez, kirlerden arınmasını sağlamazsanız siyah noktalara ve olası sivilcelere hazır olmalısınız. Aslında yağlı cilt bakımı düşündüğünüz kadar zor değildir. Çünkü her şeyde olduğu gibi cilt yağ dengesini ve temizliğini sağlayacak doğal bakım maskeleri ve tonikleri yağlı ciltler için de çoktur ve hazırlanışları-uygulanışları da oldukça kolaydır. Tabii ki bunların cildinizde işe yaramasını istiyorsanız sürekliliklerini sağlamanız gerekmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi

  • 2 yemek kaşığı maya
  • 3 yemek kaşığı kaolin
  • 1 yemek kaşığı ılık su
  • 2 çay kaşığı toz şeker

Mayayı ılık olan suyun içerisinden eritin. Daha sonra kaolin ve toz şekerin içerisine ilave edin ve karıştırın. Bir süre oda sıcaklığında bekletin ve dinlenmesini sağlayın. Yüzünüzün temiz olmasına dikkat edin. Daha sonra göz ve ağız çevresine sürmemeye özen göstererek maskeyi yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve ılık su yardımıyla yumuşak hareketlerle maskeyi temizleyin.

Kil_maskesi

Karbonat Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • Su

1 tatlı kaşığı karbonatın içerisine yavaşça su ekleyin ve bir yandan karıştırın. Macun kıvamına getirecek kadar su eklemeniz yeterlidir. Karışımı temiz cildinize sürün ve 10 dakika bekletin. Ilık su ile çıkarabilirsiniz.

Doğal Tonik; Maden Suyu

Hazımsızlık gibi problemlerde başvurulan maden suyunun marifetleri bununla kalmamaktadır. Cilt içinde doğal tonik görevi görmektedir. Akşamları yatmadan önce cilt bakımınızı yaptıktan sonra bir pamuğa yeterli bir miktarda maden suyu dökerek bunu cildinize uygulayabilirsiniz. Bu işlemi her akşam düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin siyah nokta, sivilce, leke gibi problemlerinde azalmaları gözle fark edeceksinizdir. Maden suyu cildinizin yağ dengesini sağlayacak ayrıca yüzünüzü derinlemesine temizleyecektir.

Maden_suyu_ile_bakım

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git