Uyku Problemi Neden Olur? -1

Uyku Problemi Neden Olur? -1
3 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 66 kez okundu.

Hayatımızın vazgeçilmez anlarından olan uyku ihtiyacımızı karşılayamadığımızda hepimiz çok huzursuz oluruz. Yaşama zevkini kaybederiz. Sabaha kadar yatakta kıvranır durur ne yapacağımızı bilmeden öylece bekleriz. Bu yazımızda uyku probleminin çözüm yollarını derledik.

2014-05-07-tedavi-edilmeyen-uyku-hastaligi-is-verimini-dusuruyor

Uykunun Vücudumuza Faydası Nedir?

Uyku, canlıların hem psikolojik hem de fizyolojik ihtiyacıdır. Hele hele insanlar için vazgeçilmez bir gerekliliktir. Eğer uyku düzeniniz bozulduysa uyuyabilmek sizin için büyük bir sorun haline gelir. Neden kaynaklandığını bilememek de ayrı bir konu tabi. Güzel bir kutlama sonrası alkol kullanmış olabilirsiniz. Ya da iş hayatınızdaki bazı problemler aklınıza takılmış olabilir. Belki de rahatsızlığınızdan dolayı ilaç aldınız uyku düzeninizi bozdunuz. Her şey olabilir. Yeter ki sorunun kaynağını doğru tespit edin ve bu sorunu çözmek için gerekenleri uygulayın.

uyku

Uyku Problemi Nasıl Düzelir?

İlk önce yastığınızı ele alalım. Bir yastığı sürekli kullanmak ilerleyen süreçte uyku dengesizliklerine yol açabilir. Ben yastığımı çok seviyorum ondan ayrılamam dememeli, bir yastığın 2 yıl kadar ömrü olduğunu unutmamalıdır. Bu da demek oluyor ki her 2 yılda bir yastığınızı yenilemelisiniz.

uyku proplemi ile başa çıkmak

Gündüz uyuma alışkanlığı olanlar uzun vadede etkilenmeseler dahi, gündüz 1-2 saatten fazla uyumak gece uyku süresini kısaltmak demek. Gündüz fazlaca uyuduktan sonra gece zamanında uyumayı düşünmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git