Tatili Hak Eden Ebeveynler Çocukla Tatile Hazır Mısınız?

Tatili Hak Eden Ebeveynler Çocukla Tatile Hazır Mısınız?
30 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Yaz döneminin başlamasıyla, çalışma temposunun stresinden uzaklaşmak isteyen, farklı yerler görmek isteyen veya kafa dinlemek isteyen pek çok kişi çoktan tatil yerlerinin yolunu tuttular bile. Giderek artan sıcakların bunaltıcı havasından kurtulmak da bu tatillerin sebeplerindendir. Ama öyle bir grup var ki onlar tatile çıkıp kafamı dinliyor yoksa daha fazla mı yoruluyor emin olmak zor. Peki,  kim bu kişiler? Hiç kuşkusuz küçük çocuklu anne ve babalar.

Cocuklu-Tatile-Gitmek

Çocukların sorumluluğu evde dahi zor iken onlarla tatile gitmek bir o kadar zordur. Bir de eğer çocuğunuz denizle ilk defa tanışacak ise vay halinize. Güneşten nasıl koruyacaksınız, ne yiyecek ne yemeyecek, yanlışlıkla gözden kaybolma riski var mı, aman ayağı kayar düşer mi, ya sudan korkarsa, ya başına bir şey gelirse derken birçok anne ve baba ne yapacağını kara kara düşünmektedir.

Bu zor yolculuk size tatil mi olacak yoksa daha çok mu yorulacaksınız bilemiyoruz ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biraz bahsetmek gerekirse; öncelikle tatil için ve özellikle çocuklarınız için güneş ışınlarından korunma amaçlı koruyucuları yanınıza almayı unutmayınız. Güneş ışınlarının dik olduğu 12:00-16:00 arasında çocuklarınızı güneş ışığından korumaya özen gösterin ve eğer mümkünse o saatler arasında güneşe çıkmamaya çalışınız.

Tatile-cikmak

Denizden korkmasına sebep olacak ortamların oluşmasına imkan vermeyiniz ki en önemlisi gözünüz hep üzerinde olmalıdır ki başına herhangi bir üzücü olay gelmesin. Denize veya havuza kesinlikle yalnız girmesine asla müsaade etmeyiniz. Yaz sıcağının verdiği etkiyi azaltmak adına sürekli dondurma, soğuk içecekler gibi şeyleri

Tüm bunların yanında, ailenizle çıktığınız bu tatilin keyfini çıkarmayı, çocuklarınız ile ilgilenmeyi ve onlara aile ile yapılan tatillerin mutluluk ve huzur getirdiği mesajını vermeyi unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git