Sürekli seks yapan alışkanlıkları

Sürekli seks yapan alışkanlıkları
15 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.

İster 5 aydır beraber olun, dilerseniz 5 yıldır; uzun süreli ilişkilerin acı gerçeği, cinsel hayatta monotonluğa düşme ihtimalidir. Uyumsuz libido, yüksek gerilim seviyesi, zayıf etkileşim – bütün bunlar, hak ettiğiniz sıhhatli seks hayatını elde etmenizi engelleyebilir. Yalnızca proaktif olup rutininizde farklılıklar yaparak netice elde edebilirsiniz.

Seks vagonundan düştünüz ve yatak odanızda yine raya oturmak istiyorsunuz; o halde, partnerinizle beraber acilen edinmeniz gereken bağımlılıklar var:

Düzenli bir şekilde flört ederler

Bir ilişkide, seks hayatınızı sıhhatli tutabilmeniz amacıyla gereken en mühim şey, cinsel enerjiyi seks dışında da canlı tutmaktır; partneriniz ekstra seksi göründüğünde ona iltifat etmek, mutfakta karşılaştığınızda avuçlamak, tokatlamak ya da soyunurken gördüğünüzde seksi bir bakış yapmak tarzında. Partnerinizin çekiciliğini fark etmek, arzulandığını hissetmesini sağlayacak ve birbirinizi yatakta istemeye devam edeceksiniz.

İyi etkileşim kurarlar

Sağlıklı ilişkilerin anahtarı, etkileşimdir (hem yatak odasında hem de başka anlarda). Duygusal problemlerinin yanı sıra cinsel talepleri ve istekleri ile ilgili da konuşabilen çiftler, genellikle daha çok sevişirler; zira partnerlerini memnun etmek amacıyla tam olarak ne yapmaları gerekliliğini bilirler.

Partnerlerine içerlemezler

Partnerinizin siz farkında olmadan size içerlemiş olduğundan kötü bir şey yoktur – ve bu seks hayatınızı etkiler. İlişkiye bastırılmış ya da çözüme kavuşmamış hiddet yüklenmişse, seks, yavaşça kaybolacaktır; zira taraflardan biri, duyulmadığı amacıyla karşı tarafa kızgındır. En ufak şeyler ile ilgili bile olsa konuşmaya süre ayırmak, partnerinizle aranızdaki boşluğu kapatır ve bir anda yanınızda sevişmeye sabırsızlandığınız süper seksi bir insan görmeye başlarsınız.

İyice dinlenmiş olurlar

Yorgunluk genellikle daha büyük nedenleri örtmek amacıyla bir yalan olsa da iyi dinlemiş olmanın seks hayatınızı iyileştirdiği de bir gerçektir. Hayatınız yoğunsa eğer, seksin ikinci plana atılması gayet basit olur. Uykudan feragat etmek de işleri uzun vadede bozacağından, fonksiyonlarınızın düzgün işleyebilmesi amacıyla dinlenmeye süre ayırmanız gerekiyor.

Sekse renk katın

Seksi ilginç, muazzam ve keyifli kılmak amacıyla, cinsel yönden alışılmadık şartlar yaratan çiftlerin sık sık sevişme olasılıkları daha yüksektir. Misyoner sıkıcı duruma geldiğinden değil; ama seks hayatınızı farklılaştırmak amacıyla aktif efor sarf etmekten canınız yanmaz. Bedeniniz ve istekleriniz konusu ile ilgili öğreneceğiniz yeni şeylere şaşıracaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git