Siz De Uzun ve Bakımlı Kirpiklere Sahip Olun!

Siz De Uzun ve Bakımlı Kirpiklere Sahip Olun!
26 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 63 kez okundu.

Güzelliğin en kilit noktasıdır gözleri güzel gösterebilmek. Gözlerin en sihirli noktası ise kirpiklerimizdir. Kirpikleri daha dolgun, daha uzun göstermek için pek çok yol denenmektedir. Kimisi başarılı olmakta kimisi ne yazık ki hüsranla sonuçlanmaktadır.  Kirpiklerinizi uzatmak, daha dolgun olmalarını sağlamak aslında sandığınız kadar zor değil. Yapmanız gerekenler işte burada;

  • Düzenli Beslenin

Güzellik, bakım, sağlık sayfalarındaki yazıları okuyorsanız hemen hemen her yazının içinde bu madde ile karşılaşacaksınızdır. Dengeli beslenme her şeyi etkilediği gibi kirpiklerinizi de etkiliyor. Tıpkı saçlarınızda olduğu gibi kirpikleriniz de beslenme ile son derece bağlantılıdır.

  • E Vitamini

Beslenmenize dikkat ederken E vitamini ihmal etmemeye özel göstermelisiniz. Çünkü E vitamini kirpiklerinize gerekli bakımları yapmaya, onları onarmaya ve uzatmaya yarar. Yeni kirpiklerin oluşumunu sağlamaktadır. E vitamini yağları da bulunmaktadır. Bunları eczanelerden temin ederek kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Uzun kirpikler-min

  • Kirpik Diplerine Masaj

Bildiğiniz gibi masajlar kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Bu nedenle ciltlere ve saç diplerine masaj yapıldığına denk gelmişsinizdir. Aynı işlemi kirpik diplerinize de uygulamanız önerilmektedir. Uzun süreli olmasına gerek yoktur. Günlük sadece birkaç dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır.

  • Göz Makyajınızı İyi Temizleyin, Makyajla Uyumayın

Daha güzel gözler ve etkili bakışlar için her kadın eyeliner ve rimelleri vazgeçilmezleri arasında saymaktadır elbette. Ancak bu ürünler gözlerinizi tam istediğiniz gibi göstermekle birlikte kirpiklerinize ciddi zararlar vermektedir. Kirpik dipleriniz boyandığı için gözenekler tıkanmaktadır. Bu nedenle gözenekler hava almamakta, bu da kirpiklerinizin cansızlaşmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Ne kadar üşenirseniz üşenin hem cilt sağlığınız hem de kirpikleriniz için mutlaka makyajınızı silerek yatmanız gerekmektedir. Göz makyajınızı çıkarırken çift fazlı ürünler kirpiklerinizi daha iyi arındıracaktır.

Kirpik-min

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git