Sivilcelerinizi Makyaj İle Gizleyin

Sivilcelerinizi Makyaj İle Gizleyin
11 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 98 kez okundu.

Halk adı ile bilinen sivilce, gözeneklerin iltihap ya da mikrop ile dolması ile oluşan, yüz, el, kol gibi vücudun her yerinde çıkabilen akne yuvasıdır. Kadınların korkulu rüyası olan sivilcenin çıkması engellenemese de oluşan sivilceleri gizlemek makyaj gibi ufak yöntemler ile mümkün.

aknelerin-kapanmasi

Sivilce dermatoloğa gözükülmesini gerektiren bir cilt hastalığıdır. Çoğu yüz bölgesinde oluşan ve cilde zarar veren bu akneler özellikle bayanlarda çirkin bir görüntü oluşmasına sebep olmaktadır. Doğru makyaj teknikleri ile gizlenebilen sivilceler için öncelik cilt tipinin bilinmesidir. Yağlı cilde sahip bayanların makyaj uygulamasından önce mutlaka yüz temizliğini yapmaları gerekmektedir. Makyaja başlamadan önce çeşitli cilt kremlerini ya da minareli nemlendiricileri kullanarak hem makyaj bazı yapabilir hem de görünen sivilcelerinizi gizleyebilirsiniz.

Katı fondöten yerine likit fondöten çeşitlerinin yüze uygulanması yüzde belirginleşen pürüzlerin kapatılmasını sağlayacaktır. Fondöten renk seçimi normal yüzler için cilt renginin bir ton koyusu iken, sivilceli ve pürüzlü ciltler için bu seçim yüz renginin 2 ton koyusu olmalıdır. Sivilceleri gizlemede, fondöten seçimi kadar pudra uygulaması da önemli yer edinmektedir. El teması ile yapılan klasik pudra uygulama yerine kalın başlıklı fırçaların tercih edilmesi yüzünüzde gözle görünen ya da görünmeyen tüm bölgeyi gizlemenizi sağlarken, yüzünüze doğal bir görünüm katacaktır. Simli ya da parlak ürünlerin kullanımı yerine soft renklerin seçimi görünen aknelerin kapanmasını sağlayarak göz alıcı bir görünüm yaratacaktır. Bu tarz uygulamalar ile birlikte yağ içeren makyaj ürünlerinden kaçınmalı ve doğal içerikli kozmetik ürünlerine yönelmelisiniz.

akneler

Sivilcelerinizi gizlemek için birçok yöntemi deneyip başarısız sonuç elde ediyorsanız, cildinizde ciddi bir rahatsızlık olması ihtimal bir sebep. Bu tarz durumlarda makyaj uygulaması da yetersiz kalıyorsa mutlaka uzman bir dermatolog desteği almayı unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git