Selüliti Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?

Selüliti Azaltmak İçin Ne Yapılmalı?
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 116 kez okundu.

Mükemmel bir vücut her kadının hayalidir. Vücut güzelliği için her yolu deneyen kadınların korkulu rüyasından biri de selülittir. Bölgesel ve portakal şeklinde vücuda yayılan selülit, özellikle yaz aylarının gelmesi ile oldukça can sıkıcı bir görünüm yaratmaktadır. Peki, selüliti azaltmak için neler yapılmalı?

Tıp adı ile “hidrolipodistrofi” olarak geçen selülit sanıldığının aksine estetik probleminden daha çok bağ dokularında oluşan iltihaptan meydana gelmektedir. Birçok kadın bu rahatsızlık ve kötü görünümü engellemek, selüliti azaltmak için birbirinden değişik yollara başvuruyor. Çoğu diyetisyenin önerisi olan limon, sabah ve akşam olmak üzere ılık su ile içildiğinde selülit problemine bir nebze çözüm sağlıyor.

Mukemmel-bir-vucut

Buna ek olarak dengeli beslenmenin vücut sağlığını etkilediği kadar bu problemi de etkilediğini söyleyen uzmanlar kadınlara, öğün sayısının arttırıp az ve sık yeme biçimini uygulamalarını öneriyor. Bol meyve ve sebze bazlı besin tüketiminin yapılması, yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı sağlayarak selülit riskini ortadan kaldırıyor. Düzenli yeme alışkanlığı kazanırken kalorisi düşük besin listeli diyetlerin uygulanmaması gerektiği üzerinde duran diyetisyenler, tuz kullanımının selülit dostu olduğunu ve azaltılması gerektiğini belirtiyor.

Kozmetik sektöründe selülit karşıtı birçok krem olsa da kimyasaldan çok doğal içerikli kremlerin kullanılmasını öneren araştırmacılar, soya lesitini denen selülit düşmanı madde içerikli kremlerin kullanılmasını tavsiye ediyor. Tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi selüliti azaltmak için düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmak gerekiyor. Günde minimum yarım saat tempolu yürüyüş öneren doktorlar, bol miktarda su tüketiminin hem zayıflama hem de selülitten kurtulma noktasında bayanlara yardımcı olduğunu vurguluyor.

Seluliti-Azaltmak-İcin-Ne-Yapilmali

Kan dolaşımının verimli olmadığı bölgelerde meydana gelen selüliti azaltmak için birçok yol olsa da en önemli görev bireylere düşüyor. Çabalar sonucu istenilen sonuca ulaşmak istek ve kararlığın elinde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git