Seks Yapmanın Size Sağladığı Faydalar

Seks Yapmanın Size Sağladığı Faydalar
25 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 941 kez okundu.

Seks yapmak yalnızca fiziki bir aktivite değildir. Duyguların da birleştiği andan itibaren bu eylem oldukça zevkli ve duygu yoğunluğunun yaşandığı bir aktiviteye dönüşmektedir. Dilediğiniz her an hayatınızda yaşayabileceğiniz bu eylemin, belki de daha önce hiç duymadığınız birkaç yararı bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise cildinizi güzelleştirmesidir.

Seks-Yapmanin-faydalari

Evet şaşırdınız değil mi? Şaşırmayın. Çünkü bu eylem sırasında salgıladığınız hormonlar cildinizin parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle vermiş olduğu faydalar içerisinde en önemlisi ise kilo verdirmesidir. Seks hayatın vazgeçilmez bir bütünüdür ve düzenli olarak en az yarım saatlik bir performans gösterdiğiniz takdirde yaklaşık olarak 200-250 kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır.

Seks yapmak sizleri bu gibi faydalarla sınırlı bırakmamaktadır. Kalp ve damar sağlığı açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan seks eylemi, özellikle de erkeklerde kalp krizi riskini neredeyse yarıya düşürmektedir. Eğer uykusuzluk gibi bir probleminiz de varsa, düzenli olarak seks yaptığınız takdirde, bu eylemin sonucunda salgılanan endorfin hormonu sayesinde deliksiz bir uyku çekmeniz mümkündür. Kadınlarda sıkça görülen adet ağrılarını en aza indirir. Kemik yapınızı güçlendirir ve sağlam bir iskelete sahip olursunuz. Yaşlanmanızı geciktirir ve her zaman daha genç ve dinç görünürsünüz. Ağrı kesici özelliği sayesinde vücudunuzun herhangi bir yerindeki ağrıyı yok eder.

Seks-hayati

Seks yapmak zevkli olduğu kadar yararları da saymakla bitmeyen bir eylemdir. Gündelik hayatta daha pozitif ve enerjik olmanızı sağlar. Erkeklerde prostat kanseri riskini yarıya indirir. Manevi açıdan da elbette faydaları mevcuttur. Rahatlamış bir beden rahatlamış bir beyin demektir. Dışarıya olan özgüveninizi arttır ve düzenli olarak seks yapmanız ilişkinizin de devamlılığı açısından önem arz etmektedir. Partneriniz ile aranızdaki uyumun da artmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git